Chrudim podpoří provozovatele restaurací tím, že jim poskytne zdarma svoje pozemky k provozování předzahrádek

0
447
Ilustrační foto: Pixabay.com

Radní města se rozhodli podpořit provozovatele chrudimských restaurací a schválili jim zdarma výpůjčky městských pozemků k provozování předzahrádek na další období.

„Děje se tak v souladu s naším předsevzetím. Když jsme se totiž ujali řízení chrudimské radnice, bylo jedním z našich záměrů oživit skomírající město. Oživit ho předzahrádkami je přitom jedna z nejsprávnějších cest. Tento plán na oživení města jsme tedy měli již před covidem, ale teď ho zároveň chápeme i jako podporu restaurací a místních živnostníků, až otevřou. Zároveň je to pobídka všem, kteří dosud předzahrádku před resturací z různých důvodů neměli a třeba nyní svoje stanovisko přehodnotí, když budou moci zdarma využívat městské pozemky. Máme ještě v záloze jinou podporu, ale ta je zatím v přípravě,“ naznačuje starosta města František Pilný (ANO 2011).

„Jde o součast naší představy o živém městě a covidová krize, která na to navázala, nás jen utvrdila v tom, že musíme chrudimským podnikatelům z hlediska nastalé situace touto formou pomoci. Prvotní myšlenka ale vzešla z iniciativy celé radniční koalice už na začátku tohoto volebního období,“ potvrzuje starostova slova první místostarosta Petr Lichtenberg (Chrudimáci).

Foto: fb

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here