Strážníci obdrželi písemnou stížnost na řidiče, který neustále porušuje v sídlišti Na Větrníku pravidla

0
782
Foto: Roman Zahrádka

Ve středu 14. dubna v 8.29 hodin vyjeli strážníci do Fibichovy ulice, kde u přístřešku s kontejnery na odpad se již několikátým dnem nacházelo odložené jízdní kolo, jež leželo na zemi a překáželo lidem v chůzi. Jelikož byl tento dopravní prostředek připoután zámkem k pevnému předmětu, hlídka jízdní kolo ustavila do vhodné polohy, aby již nikomu nepřekáželo a ponechala jej na místě. Přítomný oznamovatel byl poučen o tom, že v tomto případě není zákonný důvod bicykl uvolnit a dopravit do oddělení ztrát a nálezů. Poté strážníci v uvedené lokalitě prověřili parkování automobilů a za stěrače šesti vozidel umístili výzvy pro nepřítomné řidiče.

Auto stálo přímo před vjezdem do dvora domu

Přesně v deset dopoledne kontaktoval strážníky obyvatel ulice Čs. partyzánů, protože před jeho vjezdem do dvora stál cizí nesprávně zaparkovaný automobil. Před příjezdem hlídky na místo však dotyčné vozidlo odjelo.

Parkovačka za chybné stání před poliklinikou

V 10.39 hodin bylo oznámeno na linku 156, že před zdravotnickým zařízením na Palackého třídě parkuje osobní automobil v místě s vodorovným dopravním značením žluté barvy, kde případně zkomplikuje projetí sanitním vozům. Hlídka proto na tento automobil umístila výzvu pro nepřítomného řidiče. Průjezdnost byla v místě zachována.

Žena přinesla strážníkům nalezený klíč od vozidla

Deset minut po poledni se před služebnu městské policie dostavila žena, jež v Široké ulici na zemi nalezla cizí klíč od automobilu. Strážníci ho tedy od ženy převzali. Po chvíli se do služebny dostavil majitel klíče, jemuž byl po nezbytném ověření vydán.

Majitelka se o ztracenou platební kartu přihlásila

Krátce před 13. hodinou byli strážníci přivoláni do prodejny v Malecké ulici, kde žena odevzdala cizí platební kartu, jež nalezla ležící na chodníku před obchodem. Hlídka nález v prodejně vyzvedla. Přibližně o deset minut později bylo strážníkům telefonicky oznámeno, že se majitelka příslušné platební karty dostavila do obchodu v Malecké ulici, kde se dotazovala, zda tam nemají její kartu. Hlídka se tedy vrátila zpět a platební kartu vydala zpět její majitelce.

Zablokovaná garáž špatně stojícím autem Na Valech

Ve 13.33 hodin obdrželi strážníci informaci o tom, že před jednou z garáží v ulici Na Valech parkuje nesprávně cizí automobil, jenž brání jejímu majiteli ve vyjetí s vozidlem na komunikaci. Hlídce se podařilo řidiče tohoto automobilu kontaktovat. Dotyčný se vzápětí dostavil na místo a po vyřešení přestupku vozidlo přeparkoval.

Dívka ukradla v pedagogickém zařízení sportovní obuv

Přibližně o hodinu později vyjeli strážníci do pedagogického zařízení v Čáslavské ulici, kde došlo ke krádeži obuvi. Protože se podezřelá dívka ke svému úmyslnému jednání doznala, hlídka vyřešila její přestupek proti majetku na místě uložením pokuty a odcizené tenisky se vrátily zpět k majitelce.

Strážníci kontrolovali, zda řidič odstranil olejovou skvrnu

V 15.08 hodin informovala strážníky žena o tom, že ve Svěchyňově ulici parkuje nezajištěné vozidlo s pootevřenou kapotou, pod nímž je na vozovce olejová skvrna. Strážníkům se podařilo kontaktovat jeho majitele, jenž uvedl, že u svého automobilu, který hodlá v nejbližších dnech servisovat, kapotu již zajistil a přislíbil, že olejovou skvrnu pod vozidlem zlikviduje sorbentem. Hlídka s dotyčným domluvila, že jeho příslib následně ověří kontrolou na místě. Během této kontroly strážníci shledali, že olejová skvrna byla odstraněna.

Osm parkovaček po upozornění občana v Pobřežní ulici

V 16.30 hodin byli strážníci z důvodu špatného parkování automobilů přivoláni do Pobřežní ulice. Hlídka zde tedy umístila za stěrače osmi vozidel výzvy pro nepřítomné řidiče.

Kocour znečišťuje výkaly chodbu domu a hlasitě mňouká

V 17.27 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v jednom z domů ve Filištínské ulici jeho obyvatelka často vypouští svého kocoura na společnou chodbu, kde zvíře hlasitě mňouká a výkaly znečisťuje společné prostory budovy. Vzhledem k tomu, že se majitelku kocoura hlídce během dne opakovaně nepodařilo zastihnout, bude událost prověřena v následujících dnech.

Hlídka hledala u garáží odhozenou injekční stříkačku

O třicet minut později informovala strážníky žena o tom, že v křoví u garáží v Pardubické ulici zpozorovala odloženou injekční stříkačku. Hlídka uvedené místo i jeho okolí prověřila, avšak tento předmět zde nenalezla.

Další udání v Malecké ulici. Opět kvůli parkování

Ve 21.02 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Malecké ulice, kde parkoval automobil v místě s vodorovným dopravním značením žluté barvy. Hlídka tedy na vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Na špatně stojící vozidlo upozornila písemná stížnost

Protože strážníci obdrželi písemnou stížnost na parkování konkrétního automobilu v sídlišti Na Větrníku, kde vozidlo ve večerních hodinách opakovaně parkuje na chodníku a zčásti na zeleni, vyjeli strážníci ve 21.40 hodin informaci prověřit a následně za stěrač tohoto automobilu umístili výzvu pro nepřítomného řidiče.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here