Andor Šandor: Proč by to Rusové dělali takhle blbě? Přestaňme se nálepkovat a začněme hledat pravdu

1
661

To, co můžeme číst o kauze Vrbětice, by mohlo zamotat hlavu snad i kamenné soše, natož člověku toužícímu se orientovat v něčem, v čem se zatím orientovat prostě nedá. Dvě názorové strany jsou však zatím zcela jisté – jedna tvrdí, že důkazy, svědčící pro oficiální verzi, jsou natolik přesvědčivé, že je všechno jasné. Tato strana je rozdělena na přesvědčené, a na ty nejpřesvědčenější z přesvědčených, kteří své přesvědčení dokazují už osvědčeným nálepkováním opačných názorů co nejhanlivějšími nálepkami.

Druhá strana zveřejněnými informacemi přesvědčena není. A také se dělí – jednak na ty, kteří jsou opatrní ve vyjádřeních a zaujímání stanovisek, pídí se po informacích lidí, kteří jsou experty v této oblasti, a skládají si je dohromady sami, bez pomoci jakýchkoli aktivistů. Další část této skupiny ale otevřeně říká, že to, co je prezentováno, je podle nich prostě tak vzdáleno realitě, že tomu věřit nemohou.

Která z těchto stanovisek jdou nejblíže pravdě? Po rozhovoru s bývalým náčelníkem generálního štábu, a jedním z nejzkušenějších diplomatů, hovoříme s člověkem, který řídil lidi, o nichž je v této kauze řeč nejčastěji, s generálem v záloze a někdejším náčelníkem vojenské rozvědky, Andorem Šandorem.

Video: Svobodné universum
Zdroj: YouTube.com

1 komentář

  1. Ad Rusové: Obávám se že většina Rusů je stejně jako většina Čechů obětí mocenských her kremelské vlády. Asi není spravedlivé všechny házet do jednoho pytle.
    Ad vše blbě: nedělají vše blbě, naopak to dělají dost dobře – viz rada v Brdech, Zeman či Trump. Ale občas se něco holt dostane ven, ale to není kvůli tomu, že by to dělali blbě, ale proto, že (dosud) máme ještě nějaká relativně svobodná média a relativně na jedné osobě či straně nezávislé státní instituce (policie, soud, armáda). A taky premiér přecijen není zase tak loajální.
    Nahlédnout do pozadí je možno např. zde: https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/676423/podcast-cesko-je-ve-valce-a-prohrava-rika-novinarka-alexandra-alvarova.html?amp=1&__twitter_impression=true&s=08

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here