Muž ležící u křižovatky ulic Koželužská a Dostálova nadýchal 3,38 promile alkoholu

0
632
Foto: Pixabay.com

V pátek 23. dubna v 8.50 hodin požádal občan strážníky o asistenci při vystěhování nájemníka z domu v ulici Na Kopanici, k němuž mělo dojít v odpoledních hodinách. V přítomnosti hlídky dotyčný z bytu vynosil své věci a uložil je do přistaveného automobilu. Majitel svůj byt poté zabezpečil a z místa odjel.

Sanita odvezla zmateného muže do nemocnice

V 11.04 hodin upozornila žena strážníky na to, že u prodejny v Rooseveltově zpozorovala sedícího zmateného muže, jenž nedovedl určit, kde se právě nachází. Strážníci v dotyčném zjistili obyvatele Litomyšle, jenž se zdravotně necítil v pořádku a působil zmateně. Vzhledem k těmto skutečnostem hlídka přivolala Zdravotní záchrannou službu, jejíž posádka muže dopravila do nemocnice. O události operátor městské policie následně telefonicky vyrozuměl jeho příbuznou.

U paneláku na Palackého třídě byl odchycen pes

Po 13. hodině byli strážníci přivoláni na Palackého třídu, kde u panelového domu volně pobíhal pes, jehož majitel se nikde poblíž nenacházel. Hlídka před příjezdem na místo obdržela informaci od oznamovatele o tom, že toto zvíře již odchytli a následně odvedli jeho majitelé.

Ve Střelecké ulici parkovala vozidla na chodníku

V 15.47 hodin bylo oznámeno na linku 156, že ve Střelecké ulici parkují automobily na chodníku. Hlídka po příjezdu na místo kontaktovala jejich řidiče a ti po vyřešení přestupků svá vozidla přeparkovali.

Muž ležící u křižovatky nadýchal 3,38 promile alkoholu

V 17.26 hodin vyjeli strážníci do křižovatky ulic Koželužská a Dostálova, kde na travnaté ploše ležel neznámý muž. Hlídka v tomto zjevně podnapilém muži zjistila obyvatele Slatiňan, jehož podrobila orientační dechové zkoušce na alkohol s naměřenou hodnotou 3,38 promile alkoholu. Vzhledem k této skutečnosti strážníci dotyčného dopravili do nemocnice k vyšetření, kde službu konající lékařka rozhodla o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam jej hlídka dopravila a předala personálu stanice.

Dvě parkovačky za stání na zeleni v Hradištní ulici

Ve 20.20 hodin kontaktoval strážníky občan s tím, že v Hradištní ulici parkují automobily na zeleni. Hlídka tedy za stěrače těchto dvou vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Oslava narozenin rušila v Husově ulici noční klid

O čtyři minuty později byli strážníci přivoláni do panelového domu v Husově ulici, kde docházelo k rušení nočního klidu hudbou, jež vycházela z konkrétního bytu. Při příjezdu hlídky byl však v domě klid. Strážníci přesto kontaktovali odpovědného muže, jenž uvedl, že doma slavili narozeniny a poslouchali reprodukovanou hudbu. Po vyřešení přestupku byl na místě klid a hlídka odjela.

Noční hromadná šarvátka mladíků na Palackého třídě

Ve 23.33 hodin obdrželi strážníci informaci o tom, že u jedné z prodejen na Palackého třídě se vzájemně fyzicky napadá několik mladíků. Strážníci na místě, ani v okolí nikoho nezastihli. Přítomný kolemjdoucí muž hlídce sdělil, že před jejím příjezdem se zde pošťuchovalo několik mladých mužů a jeden z nich při tom zavrávoral do vozovky. Následně se všichni rozešli neznámo kam. Strážníci po tomto sdělení prověřili okolní ulice a následně odjeli.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here