Jaromír Novotný: Svět se řítí do nesmírně nebezpečné situace – opět může být na hraně strašné války

0
457

Jaromír Novotný: Svět se řítí do nesmírně nebezpečné situace. Připomíná to karibskou krizi, kde byl svět na samé hraně strašné války. Pokud to politici nezastaví, neodvratně dojde ke střetu.

Po zveřejnění podezření, že za výbuchem munice ve Vrběticích před sedmi lety mohli stát ruští agenti, se rozbouřily emoce na všech stranách. Střízlivý a racionální pohled, hodnotící realistická a ověřená fakta – kterých doposud známe neobyčejně málo – aby člověk hledal jako onu příslovečnou jehlu v kupce sena. Ale jak už se v podobných situacích stává zvykem, oč méně je věrohodných a nezpochybnitelných informací, o to hysteričtěji se projevují zastánci různých „instantních, všeobjímajících a všezahrnujících pravd“.

Proč tolik lidí opět zapomnělo na starou dávnou moudrost, že nevázanými emocemi ještě nikdo nikdy nic zdárně nevyřešil, ale naopak vždy všechno jen spolehlivě zhoršil? V tomto případě jde přitom opravdu o hodně, tedy o mezinárodní vztahy, které jsou reálně nejnapjatější od konce takzvané studené války. A možná už i tuto magickou hranici dokonce v napětí překonávají. Jaké následky bude tohle všechno mít? O tom budeme hovořit s jedním z nejzkušenějších odborníků v oblasti mezinárodních vztahů, od nějž očekáváme právě to, co se dnes tolik nedostává: střízlivost, racionalitu a realismus. Dlouholetý diplomat, bezpečnostní expert, člověk, který přivedl naši republiku do NATO, inženýr Jaromír Novotný.

Video: Svobodné universum
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here