Na prvního máje bude otevřena Exotika na ranči v Bítovanech

0
1120
Foto: Pixabay.com

Dobrá zpráva pro všechny, kdo mají rádi flóru a faunu! Na pomyslné mapce výletnických cílů přibude další místo: dětem i dospělým se prvého května otevře ranč v Bítovanech. K vidění bude stovka domácích i cizokrajných zvířat. Manželé Blažkovi změnili původní úmysl chovat je pouze pro sebe a po zakoupení zemědělské usedlosti už čtyři roky budují malebnou minizoo.

Návštěvníci se můžou těšit na koně, kozy, lamy, klokany či antilopy, ale i na kočkodany, lemury a gibony. Obdivovatel šelem najde v jednohektarovém areálu servaly, pumy, rysa a karakaly. Na své si přijde i ten, kdo má rád drobnější zvířata, třeba surikaty, mývaly, nosály, zlaté bažanty a papoušky.

Pro každého bude připravena dezinfekce, samozřejmostí jsou patřičné rozestupy mezi návštěvníky. K občerstvení poslouží automaty na nápoje a cukrovinky a také výdejní okénko. Soukromý bezbariérový ranč může najednou navštívit až 150 lidí. Při vstupu zaplatí dospělí 100, kluci a děvčátka od tří let 50 a osoby starší pětašedesáti let 80 korun. Parkování je zdarma.

Minizoo má otevřeno od úterý do neděle od 10 do 17 hodin. Další informace, přehledná mapka, nabídka speciálních zážitků pro děti a fotogalerie jsou zveřejněny na stránkách www.exotikanaranci.cz.

Napsal: Miloš Pelikán

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here