Kdo posprejoval pozdě večer na Žižkově náměstí zaparkované automobily?

0
1085
Ilustrační foto: Pixabay.com

V pondělí 26. dubna krátce po 13. hodině obdrželi strážníci informaci o tom, že v Havlíčkově ulici neznámá žena vybírá papír z kontejneru určeného k jeho sběru. Hlídka prověřila uvedené místo a následně i okolní ulice, avšak tuto ženu nikde nezaregistrovala.

Hlídka hledala posádku auta, která nabízela lidem zboží

Ve 13.19 hodin byli strážníci přivoláni na parkoviště ve Václavské ulici, kde se nacházel zaparkovaný automobil, jehož posádka oslovovala kolemjdoucí lidi, jímž nabízela k prodeji blíže neurčené zboží. Hlídka před příjezdem na místo obdržela informaci od oznamovatele o tom, že uvedené osoby nasedly do vozidla, ve kterém odjely směrem do Pardubic. Strážníci následně prověřili tuto trasu a poté i další parkoviště na území města, avšak s negativním výsledkem.

Z domu v Malecké ulici zněl odpoledne akustický alarm

O několik minut později oznámil na linku 156 obyvatel Malecké ulice, že u domu jeho sousedů zní akustický alarm a dodal, že jeho majitelé nejsou doma, proto pojal podezření, zda do jejich domu nevnikl zloděj. Po příjezdu strážníků, již vizuální kontrolou násilné vniknutí do této budovy nezaregistrovali, se na místo dostavili přivolaní policisté a majitelka domu. Hlídka společně s přítomnou ženou její nemovitost prověřili, avšak žádnou nepovolanou osobu tady nezpozorovali. Protože šlo o planý poplach, strážníci i policisté poté odjeli.

Údajné porušování vládního nařízení U Stadionu

V 16.30 hodin požádala strážníky o spolupráci Policie ČR, a to vzhledem k vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba prověřit oznámení o porušení vládního opatření a nedovoleném shlukování osob, ke kterému mělo docházet na předzahrádce jedné z restaurací v sídlišti U Stadionu. Strážníci na místě shledali, že restaurační zahrádka tohoto podniku je uzavřená, obehnaná páskou a nikdo se tady nenachází. K prodeji nápojů a jídla v této provozovně docházelo pouze formou výdejního okénka, proto hlídka v tomto případě protiprávní jednání neshledala. U sousední restaurace, která je v současné době zcela uzavřená, se však na venkovní zahrádce nacházelo několik osob, které jídlo a nápoje zakoupili v jiném podniku, avšak využili volné lavičky k usednutí za účelem konzumace. Strážníci přítomné lidi, z nichž většina dodržela předepsané rozestupy i počty shlukujících se osob, poučila, aby ke konzumaci využili okolní lavičky a nepoužívali restaurační posezení, což tyto osoby následně učinily. Se čtyřmi lidmi, kteří nedodrželi předepsané rozestupy, vyřešila hlídka jejich jednání na místě.

Kdo posprejoval na Žižkově náměstí automobily?

Ve 22.35 hodin požádal o spolupráci strážníky operační důstojník PČR, jenž právě vyslal svou hlídku na Žižkovo náměstí, kde měl neznámý muž barvou ve spreji znečistit zaparkované automobily. Při příjezdu strážníků se na náměstí nacházeli policisté, kteří událost řešili. Protože asistenci hlídky nežádali, strážníci poté odjeli.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here