Hlídka musela po ránu vykázat na žádost majitelky bytu muže, který u ní nocoval na balkóně

0
497
Foto: Městská policie Chrudim

V neděli 2. května v 6.54 hodin byli strážníci přivoláni do Poděbradovy ulice, kde se do bytu místní obyvatelky snažil dostat přes balkón její bývalý přítel. Hlídka na zmíněném balkónu zastihla dotyčného člověka, jenž zde nocoval. Na žádost ženy byl poté muž z jejího bytu vykázán.

Dvě parkovačky za stání na zeleni v Hradištní ulici

Před desátou dopoledne bylo oznámeno na linku 156, že v Hradištní ulici parkují automobily na zeleni. Hlídka proto na dvě vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Uvolněná střešní krytina na domu v ulici Čs. armády

V 11.32 hodin požádal strážníky o spolupráci operační důstojník hasičů, neboť jeho posádka vyjela zajistit uvolněnou střešní krytinu na jednom z domů v ulici Čs. armády, přičemž po dobu jejich zásahu bylo třeba usměrňovat provoz v okolí budovy. Hlídka se tedy dostavila na uvedené místo, kde podle dispozic hasičů usměrňovala dopravu.

Automobil s otevřenými dveřmi na Palackého třídě

Přibližně o dvě hodiny později vyjeli strážníci na Palackého třídu, kde parkoval automobil s otevřenými dveřmi, v jehož okolí se nikdo nenacházel. Protože majitele tohoto vozidla se hlídce nepodařilo kontaktovat, vůz zajistila.

Slepá a nemocná kočka za domem v Malecké ulici

V 18.03 hodin informovala žena strážníky o tom, že se za konkrétním domem v Malecké ulici delší dobu zdržuje slepá i jinak nemocná kočka. Strážníci zdravotní stav tohoto zvířete nejprve prověřili a následně je odchytli a dopravili do útulku v Sečské ulici, kde byla nemocná kočka umístěná do připravené klece. O jejím umístění byla vyrozuměna příslušná pracovnice útulku.

Muž byl bezradný z toho, že ho opustila partnerka

O dvacet sedm minut později byli strážníci přivoláni k supermarketu v Poděbradově ulici, kde jeden ze zákazníků prodejny uvedl, že během rodinného nákupu v supermarketu došlo mezi ním a jeho partnerkou k rozepři, načež žena s dětmi odmítla společně s ním odcestovat domů. Muž dále uvedl, že neví, jak situaci řešit. Hlídce po příjezdu dotyčný muž z Chocně uvedl, že jeho přítelkyně po konfliktu odmítla nastoupit do automobilu a společně s rodinou odjet domů, a dodal, že partnerka odešla domů sama a pěšky. Protože strážníci v tomto případě protiprávní jednání neshledali, oznamovateli doporučili, aby věc řešil konzultací s odborníky na mezilidské vztahy.

Zloděj odešel z chrudimského supermarketu s pokutou

V 19.12 hodin obdrželi strážníci informaci, že v supermarketu na Palackého třídě došlo ke krádeži zboží. Strážníci v prodejně zastihli podezřelého muže, jenž se ke svému úmyslnému jednání doznal, proto s ním hlídka vyřešila jeho přestupek proti majetku uložením pokuty. Zadržené zboží bylo v pořádku vráceno zpět do prodeje.

Další dvě parkovačky po upozornění v Hradištní ulici

Před půl osmou večer vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Hradištní ulice, kde automobily parkovaly v zákazu stání. Hlídka v uvedeném úseku shledala dvě vozidla, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here