Pět bezdomovců bylo strážníky přinuceno uklízet na Borzně okolo laviček. Poté byli odsud vykázáni

0
221
Ilustrační foto: Pixabay.com

V pátek 30. dubna po šesté ráno oznámila na linku 156 pracovnice supermarketu ve Václavské ulici, že u jejich prodejny leží uhynulý zajíc. Hlídka prověřila okolí příslušného supermarketu, avšak zvíře zde nezaregistrovala.

V křižovatce se porouchalo armádní vozidlo

V 11.05 hodin požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR, neboť mělo v okružní křižovatce v Čáslavské ulici dojít k technické závadě na armádním vozidle, které se stalo nepojízdným, proto byloe třeba, aby zde strážníci do příjezdu hlídky Policie ČR usměrňovali provoz. Strážníci na místě stojící automobil nezaregistrovali, proto následně prověřili i okružní křižovatku Na Bídě, kde bylo uvedené vozidlo právě nakládáno na odtahový automobil. Protože doprava byla v této křižovatce plynulá a provoz nebylo třeba usměrňovat, hlídka odjela a o situaci na uvedeném místě vyrozuměla policii.

Pět bezdomovců bylo přinuceno uklízet okolo laviček

Před 13. hodinou byli strážníci přivoláni k obchodnímu centru na Borzně, kde na lavičkách seděla hlučná skupina mladých lidí, popíjejících alkohol. Hlídka na zmíněném místě zastihla pět místních bezdomovců, kteří nejprve museli uklidit okolí laviček a poté je strážníci vykázali.

Hlídka vykázala z hřiště trojici vulgárních bezdomovců

Ve 13.25 hodin obdrželi strážníci informaci o tom, že nedaleko dětského hřiště za domem v Havlíčkově ulici sedí bezdomovci, kteří mezi sebou vulgárně komunikují. Hlídka po příjezdu vykázala tři osoby z okolí hřiště.

U Kateřinského kostela se potácel podnapilý člověk

O několik minut později oznámil na tísňovou linku občan, že v Husově ulici u Kateřinského kostela zpozoroval opilého muže, jenž se pohyboval směrem k nedaleké prodejně. Hlídka u samoobsluhy zastihla podnapilého, avšak orientovaného muže, jenž poté sám odešel domů.

Na Palackého třídě měl ležet na zemi opilec

V 16.37 hodin vyjeli strážníci k supermarketu na Palackého třídě, kde měl ležet na zemi podnapilý člověk. Hlídka tohoto orientovaného muže bez domova zastihla sedícího na lavičce v Rooseveltově ulici, kde čekal na přítelkyni, aby jej doprovodila. Protože se dotyčný cítil v pořádku a lékařské vyšetření ani ošetření po pádu nežádal, strážníci odjeli.

Jeden dospělý a šest mladistvých v Třešňovce

V 17.22 hodin bylo strážníkům oznámeno, že ve slatiňanské Třešňovce sedí v altánu parta dětí, která zde poslouchá hlasitou hudbu a zřejmě i popíjí alkohol. Strážníci na místě zastihli sedm osob, z nichž jedna byla plnoletá, ostatní byly v mladistvém věku. Alkohol popíjel pouze dospělý muž, u ostatních chlapců se požívání alkoholu neprokázalo. Hlídka tyto lidi poučila o dodržování vládních opatření, včetně používaní respirátorů a dodržování předepsaných rozestupů.

Opilec pokřikoval na nádraží na kolemjdoucí děvčata

V 17.30 hodin byli strážníci přivoláni na autobusové nádraží v ulici Čs. armády, kde se u jednoho z nástupišť zdržoval podnapilý muž a pokřikoval na kolemjdoucí děvčata. Hlídka tohoto člověka poučila a dotyčný poté sám odešel pryč.

Bezdomovec ležící na lavičce u chrudimské Borzny

Před 22. hodinou bylo oznámeno na linku 156, že na jedné z laviček u obchodního centra na Borzně leží neznámý muž. Hlídka v něm zjistila občana bez domova z Heřmanova Městce, jenž poté sám odešel pryč.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here