V Chrudimi byly znovu otevřeny díky rozvolnění hygienických podmínek muzea a galerie

0
967
Foto: Město Chrudim, tiskový úsek

Tak jsme se dočkali. Od pondělí 3. května začaly v sedmi krajích Česka včetně Pardubického zase fungovat galerie a muzea, samozřejmě za stanovených hygienických podmínek. Nejvýrazněji se změní situace ve školách, kde se řada žáků vrací, jiným odpadá povinnost testů či roušek… Příznivcům kultury končí nedobrovolný půst, během něhož mohli po měsíce nanejvýš sledovat obrazovky televizí, tablety či monitory počítačů.

Co konkrétního se změní v kulturním životě Chrudimi? „Máme velikou radost, protože v pondělí 3. května znovu otevíráme! A největší radost má pan Spejbl, který konečně může přivítat první dobrodruhy ve své ceSTOvní kanceláři,“ hlásí vesele do světa Muzeum loutkářských kultur.

Regionální muzeum ještě v neděli podvečer uvádělo, že je z nařízení vlády uzavřeno. Ale to se jistě brzy změní – snad i bez mávnutí kouzelným proutkem. Běžná otevírací doba muzea je mimochodem od úterý do neděle mezi 9. a 12. hodinou, odpoledne od 13.30 do 17 hod.

Galerie Art na Resselově náměstí mohla přivítat návštěvníky už v pondělí od 14 hodin. Výstavní síň v Divadle Karla Pippicha naopak zůstává uzavřena.

Napsal: Miloš Pelikán

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here