U kostela poblíž náměstí rozkvetly narcisky. Proč ale nekvetou na Borzně a na Palackého třídě, ptají se občané

0
613
Foto: Město Chrudim, tiskový úsek

Město zveřejnilo další snímky rozkvetlých květů v ulicích Chrudimě. Po tulipánech okolo Divadla Karla Pippicha jsou to nyní narcisky v sousedství kostela Nanebevzetí Panny Marie. Mnoha občanům však přijde, že jde o stále stejná místa a další rozkvetlé záhony v ulicích města nepřibývají. Zejména jim vadí nevzhledný šedý úsek v centru Chrudimě od hotelu Bohemia směrem k Borzně.

Kruháč u Bohemie a vůbec zdejší okolí je ošklivé. Hlavně že sakury musely hned pryč… Nešlo by s tím konečně něco udělat? Aspoň s tím kruhovým objezdem a záhonem podél silnice?“ ptá se Helena Padyšáková. „Kolem kostela a divadla jsou krásné záhony. Proč nejsou třeba truhlíky květin také na náměstí, nebo kolem náměstí? Hned by to působilo lépe,“ přidává svůj tip Miloslava Andrová. „Ona i celá Borzna je pro ostudu a chodníky od hotelu Bohemia ke školce Víta Nejedlého jakbysmet. Člověk aby se bál jít po chodníku, natož dětičky, když jedou na odrážedlech. To je potom o zdraví. A celá lokalita působí poněkud smutně,“ konstatuje Lucie Beková.

My jen dodejme, že se město nyní pokouší oživit křižovatku Palackého třídy a Škroupovy ulice nově vzniklým záhonem holandské směsi liliových cibulovin a lučních květin, které by měly zářit oranžovými, žlutými a červenými květy. Chystá se rovněž reorganizace údržby zeleně v Chrudimi. Zatím ale na ní nepanuje úplná shoda v radniční koalici. Mnozí zasvěcení spatřují největší problém v tom, že je prováděna ze dvou míst, což by chtěl starosta města František Pilný (ANO 2011) změnit a prosadit zřízení funkce městského zahradníka, jenž by zodpovídal za veškerou zeleň v Chrudimi. Jednoduše třeba proto, aby někdo například neostříhal keře a někdo další neodklidil odřezky, protože se na tom radnice s Technickými službami zapomněly domluvit. Takových příkladů je však za poslední roky vícero a je zřejmé, že tato „dvojkolejnost“ způsobuje nezřídka problémy.

Foto: Město Chrudim, tiskový úsek
Foto: Město Chrudim, tiskový úsek

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here