Ve Slatiňanech láká venkovní hra Pozdravy z cest

0
743
Foto: Státní zámek Slatiňany

V zámecké zahradě ve Slatiňanech je pro děti starší 10 let i dospěláky přichystána hra Pozdravy z cest. V areálu je rozmístěno 18 pohlednic z 18 evropských zemí, které na přelomu předminulého a minulého století dostala od příbuzných a přátel princezna Charlotta z Auerspergu. Kdo se s tužkou v ruce do hry zapojí, pozná blíž členy rodiny Auerspergů, otestuje si zeměpisné znalosti a nakonec vyluští tajenku. Správnou odpověď lze najít na posledním zastavení…

Park, který původně navazoval na oboru s jeleny, je revitalizován. Vysázeno bylo asi 300 stromů. Na rozloze 9 hektarů návštěvníky potěší cizokrajné dřeviny, romantické jezírko, altány nebo kaplička. Pro ty nejmenší je asi největším lákadlem dětské hřiště a obnovené dětské hospodářství: malebné roubenky, které původně sloužily pro zábavu a vzdělávání šlechtických ratolestí.

Vstupenky za 30 korun se prodávají v turistickém centru; kluci a dívenky do 6 let lístek nepotřebují. V květnu je zámecká zahrada otevřena o víkendech od 10 do 17 hodin a od úterý do pátku od 12 do 17 hodin.

Napsal: Miloš Pelikán

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here