Zfetovaný muž měl skákat v Čáslavské ulici před projíždějící auta

0
396
Na neutěšenou každodenní situaci v Čáslavské ulici má výrazný dopad těžká nákladní doprava. Foto: Roman Zahrádka

V úterý 4. května po osmé ráno oznámila na linku 156 žena, že ve slatiňanské Kaštance u vodárny vyvěrá ze země voda, jež teče na komunikaci. Operátor městské policie o této skutečnosti informoval pracovníka Vodárenské společnosti Chrudim, jenž uvedl, že se v tomto případě nejedná o vodovodní havárii, nýbrž o běžný jev, k němuž v určitou dobu dochází. Oznamovatelka byla následně o tomto závěru telefonicky vyrozuměna.

Autoškola nemohla provádět jízdy zručnosti

V 9.42 hodin byli strážníci přivoláni do průmyslového areálu v Průmyslové ulici, kde řidiči dvou nákladních automobilů nesprávně zaparkovali svá vozidla a autoškole, která v uvedeném místě provádí jízdu zručnosti na motocyklu mezi kužely, zkomplikovali provedení závěrečné zkoušky. Oba muži hlídce uvedli, že po dokončení předepsané bezpečnostní přestávky odjedou do místní firmy, kde jim bude na automobily naložen náklad k přepravě. Hlídka dopravní přestupky s řidiči vyřešila a poté odjela. Ohledně provádění výcviku autoškoly na zmíněné komunikaci byla vyrozuměna příslušná pracovnice Odboru dopravy při Městském úřadu v Chrudimi.

Zraněná kavka na zahradě mateřské školy

Ve 12.50 hodin kontaktovala strážníky pracovnice místní mateřské školy s tím, že na jejich zahradě zaregistrovala zraněného ptáka. Hlídka kavku s poraněnou nohou na zahradě odchytla a dopravila jí do služebny, kde ptáka následně převzal do své péče pracovník záchranné stanice živočichů.

Dvě parkovačky po upozornění na námětí U Vodárny

Ve 12.59 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení na náměstí U Vodárny, kde parkovaly nesprávně automobily. Hlídka po příjezdu na dvě vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Automobily v Půmyslové ulici v zákazu zastavení

Krátce po 14. hodině bylo oznámeno na tísňovou linku, že v konkrétním úseku Průmyslové ulice parkují automobily v zákazu zastavení. Strážníci s dvěma přítomnými řidiči vyřešila dopravní přestupky na místě a za stěrače dalších dvou vozidel umístila hlídka výzvy pro nepřítomné řidiče.

Nevhodně se chovající bezdomovci v Městském parku

V 16.39 hodin byli strážníci přivoláni do Městského parku, kde se podle oznámení zdržovala velká skupina nevhodně se chovajících lidí. Hlídka na místě zastihla čtyři osoby, z nichž některé byly bez domova. Protože v jejich případě strážníci protiprávní jednání neshledali, byli tito lidé poučeni a poté odešli pryč.

Zfetovaný muž měl skákat před projíždějící auta

O devět minut později upozornil strážníky občan na to, že se v prostoru autobusové zastávky v Čáslavské ulici nachází neznámý muž, jenž je zřejmě pod vlivem omamných látek, neboť tady skáče před projíždějící automobily. Jelikož hlídka na zastávce nikoho nezastihla, prověřila zmíněnou ulici až do Markovic, avšak s negativním výsledkem.

Strážníci odchytli čivavu a předali ji majitelce

V 17.45 hodin oznámil na linku 156 muž, že během venčení svého psa u Podkopanického mlýna se k nim přidal cizí volně pobíhající psík. Strážníci tuto čivavu odchytli a podle adresy uvedené na jejím obojku vyhledali její majitelku. Po vyřešení přestupku dotyčná své zvíře od hlídky převzala.

Pootevřené dveře do domu v Novoměstské ulici

Před 22. hodinou kontaktoval strážníky obyvatel Novoměstské ulice s tím, že jeho sousedka vyššího věku má pootevřené vstupní dveře do domu. Při příjezdu strážníků se na místě nacházel její syn, jenž dveře zajistil.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here