Na Skřivánku se schyluje k výstavbě. Jako první zde vznikne propojovací koridor pro pěší a cyklisty

0
851
Ilustrační foto: Pixabay.com

Městští radní dali zelenou propojovacímu koridoru pro pěší a cyklisty v budoucí zástavbě rodinných a bytových domů na Skřivánku. Informoval o tom první místostarosta Petr Lichtenberg (Chrudimáci). Stalo se tak díky dohodě s majiteli pozemku v Nezvalově ulici, kteří se dohodli s městem na směně parcel včetně finančního vyrovnání ze strany Chrudimě, která za to získá větší výměru v uvedené lokalitě.

Město odblokovalo majitelce pozemek, kde vyroste dům

„Půjde o vyřešení průchodu mezi starým a novým Skřivánkem. Jde přitom o jednu z prvních věcí, které jsem po nástupu na radnici začal řešit. Obrátila se na mě totiž majitelka daného pozemku, který byl blokován, zatímco ona na něm chtěla stavět. Dohodli jsme se tedy na směně a doplatku a zároveň také na uvolnění pozemku, na němž si teď žena může postavit dům. Díky tomu nám přenechala třímetrový pruh, díky čemuž zde vznikne cesta, která propojí Skřivánek přes Bezručovu ulici s Plochou dráhou,“ vysvětluje starosta města František Pilný (ANO 2011).

Developer Kušta se nyní snaží o dohodu s městem

Město před časem také avizovalo možné podání žaloby na určení vlastníka části pozemků na Skřivánku. Z toho ale podle všeho sejde. „Obrátil se na nás dopisem pan Kušta, že by se chtěl s městem domluvit. Z těchto důvodů je nyní mezi námi připravována smlouva, jejíž finální verzi zbývá doladit. Je ale také třeba poznamenat, že se mezitím rozdělila investorská skupina pana Kušty a pana Wiesnera, kteří chtěli původně celý projekt realizovat společně. V tuto chvíli jedná však pan Wiesner za sebe a plánuje v lokalitě poblíž Škroupovy ulice na pozemcích, které spoluvlastní se svou sestrou, paní Vybíralovou, postavit zhruba 30 rodinných domů bez ohledu na řešení zbývající části Skřivánku, kde je spoluvlastníkem společnost K2 Invest. Troufám si proto tvrdit, že se nám Skřivánek začíná hýbat správným směrem. Proto se žaloba odkládá, neboť pan Kušta projevil vůli se s námi domluvit,“ dodává starosta Pilný.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here