Obyvateli Družstevní ulice vulgárně vynadala sousedka. Půjde se zpovídat přestupkové komisi

0
479
Foto: Městská policie Chrudim

V sobotu 8. května po deváté ráno byli strážníci přivoláni k jednomu z domů v sídlišti Na Větrníku, kde měl nesprávně parkovat jeden automobil. Hlídka u budovy shledala dvě vozidla stojící na zeleni a na chodníku, za jejichž stěrače poté umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Nesprávně parkující automobil před garáží

V 9.15 hodin bylo strážníkům oznámeno, že v ulici Bohuslava Martinů před jednou z garáží nesprávně parkuje cizí automobil. Strážníci provedenou lustrací zjistili jeho majitele a kontaktovali jej. Po chvíli se dotyčný dostavil na místo a po vyřešení dopravního přestupku s hlídkou svůj automobil přeparkoval.

Polehávající bezdomovci udělali v parku svinčík

Přibližně o dvacet minut později vyjeli strážníci do Městského parku, kde občan zpozoroval polehávající bezdomovce, jejichž okolí bylo znečistěné. Po příjezdu hlídky musela tato dvojice své okolí uklidit a poté byla z místa vykázána.

Odložené jízdní kolo bylo dopraveno do služebny

V 10.27 hodin bylo oznámeno na linku 156, že na stezce nedaleko světelné křižovatky u supermarketu v ulici SNP leží v zeleni odložené jízdní kolo. Protože nebyl dopravní prostředek zajištěn, hlídka jej dopravila do služebny a následně jej odevzdala do oddělení ztrát a nálezů při Městském úřadu v Chrudimi.

Obyvateli Družstevní ulice vulgárně vynadala sousedka

V 17.34 hodin byli strážníci přivoláni k obyvateli Družstevní ulice, jenž uvedl, že mu jeho sousedka vulgárně nadávala. Hlídka událost zadokumentovala a spisový materiál postoupí k dořešení přestupkové komisi při Městském úřadu v Chrudimi.

Dvě parkovačky po upozornění v Hradištní ulici

V 18.45 hodin kontaktoval strážníky občan s tím, že v Hradištní ulici parkuje automobil na zeleni. Hlídka v ulici zpozorovala dvě nesprávně zaparkovaná vozidla, na která umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Ležící člověk před restaurací v Malecké ulici

Několik minut po 20. hodině vyjeli strážníci do Malecké ulice, kde naproti restauraci ležel na zemi neznámý muž. Protože hlídka na místě, ani v jeho okolí tohoto člověka nezastihla, byl kontaktován oznamovatel, jenž sdělil, že dotyčný po chvíli vstal a odešel směrem do Střeleckého parku. Strážníci následně prověřili zmíněný park i jeho okolí, avšak také s negativním výsledkem.

Řidič ztratil mobil a požádal strážníky o pomoc

Ve 20.30 hodin se obrátil na strážníky s žádostí o pomoc řidič, jenž během návštěvy čerpací stanice v ulici Obce Ležáků zapomněl v prodejně svůj mobilní telefon, jenž mu ale mohl i například vypadnout u tankovacího stojanu. Oznamovatel dále uvedl, že se na místo po chvíli vrátil, avšak jeho telefonní přístroj se zde nenacházel, proto požádal strážníky, aby prověřili kamerové záznamy z čerpací stanice, neboť na nich může být zachycena osoba, která jeho telefon našla a neodevzdala. Hlídka se dostavila do zmíněné stanice, kde se dotázala obsluhy na odložený telefonní přístroj a poté prověřila areál této čerpací stanice. O chvíli později strážníci obdrželi informaci od oznamovatele, že mohl také svůj telefon odložit na střechu svého automobilu a během jízdy v ulicích města pak mohl tento přístroj spadnout na vozovku, proto dodal, že sám prověří trasu, kudy po odjezdu z čerpací stanice pojížděl. Ve 21.25 hodin muž oznámil, že svůj mobilní telefon nalezl ležící na komunikaci u nedaleké okružní křižovatky s tím, že žádného dalšího šetření po hlídce nežádá.

Opilec šel za svou přítelkyní do Medlešic

Ve 20.49 hodin bylo oznámeno na linku 156, že se nedaleko čerpací stanice v Pardubické ulici zdržuje neznámý, zřejmě opilý muž, jenž vstupuje do vozovky před projíždějícími automobily. Strážníci dotyčného zastihli na nedaleké cyklostezce. Tento obyvatel Vysokého Mýta hlídce uvedl, že jde ke své přítelkyni do Medlešic. Strážníci na muže dohlédli, dokud v pořádku nedorazil do cíle.

Hlasitá hudba z auta rušila noční klid v Husově ulici

Ve 22.21 hodin obdrželi strážníci informaci o tom, že v Husově ulici u hotelu parkuje osobní automobil, z jehož interiéru zní hlasitá hudba, jež ruší noční klid. Po příjezdu strážníků odpovědný řidič znějící hudbu vypnul a na místě byl klid. Po vyřešení přestupku hlídka odjela.

Operátor zpozoroval u Báry několik automobilů

O devět minut později operátor městské policie prostřednictvím kamery městského kamerového systému zaregistroval, že na návrší k rozhledně Bára přijelo několik osobních automobilů, jejichž řidiči porušili zákazovou dopravní značku. Na místo tedy vyjeli strážníci, kteří s těmito řidiči jejich dopravní přestupky vyřešili. Všechna vozidla následně odjela pryč.

Hlučná skupina lidí v Koželužské ulici popíjela alkohol

Ve 23.01 hodin byli strážníci přivoláni do parčíku v Koželužské ulici, kde se zdržovala hlučná skupina lidí popíjejících alkohol. Při příjezdu hlídky byl už na místě klid a rušení nočního klidu, ani popíjení alkoholu nic nenasvědčovalo. Strážníci přítomné osoby poučili a ty následně odešly.

Hlasitá hudba z bytového domu na Resselově náměstí

V 05.40 hodin bylo strážníkům oznámeno, že je v bytovém domě na Resselově náměstí rušen noční klid hlasitou hudbou. Strážníci v budově kontaktovali odpovědného muže, jenž poté hudbu vypnul. Po vyřešení přestupku hlídka odjela.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here