Honička skončila zadržením zloděje, který se snažil schovat pod autem. Taška s kradenými věcmi byla odhozena do křoví

0
727
Foto: Městská policie Chrudim

Ve čtvrtek 13. května krátce po osmé ráno byli strážníci přivoláni do Průmyslové ulice, kde před areálem firmy parkovaly automobily na chodníku a ve vjezdu. Hlídka proto za stěrače čtyř vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Zadržený zloděj odešel ze supermarketu s pokutou

V 9.05 hodin kontaktoval strážníky pracovník ostrahy supermarketu v ulici Obce Ležáků s tím, že v jejich prodejně došlo ke krádeži zboží. Přítomný podezřelý muž se ke svému úmyslnému jednání hlídce doznal a ta s ním vyřešila přestupek proti majetku uložením pokuty.

Žena měla pocit, že jí do komína spadnul pták

O dvě hodiny později požádal strážníky o pomoc pracovník záchranné stanice živočichů, jenž obdržel informaci od obyvatelky Žižkova náměstí, že měla pocit, že z komína svého domu slyšela ptáka, jenž se tady mohl zaklínit. Hlídka tedy ženu kontaktovala a její informaci prověřila. Přítomnosti ptáka v komínovém tělesu však nic nenasvědčovalo. O zjištěných skutečnostech byl následně informován dotyčný pracovník záchranné stanice živočichů, jenž uvedl, že se později osobně dostaví k oznamovatelce a prověří komín domu ze střechy, neboť není vyloučeno, že se pták může již nacházet v komínové části mimo obytný prostor. Po hlídce ničeho dalšího nežádal.

Volně pobíhající pes utíkal směrem na Píšťovy

Ve 12.07 hodin oznámila na linku 156 žena, že nedaleko hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové zpozorovala volně pobíhajícího psa, jenž běžel směrem do místní části Píšťovy. Hlídka prověřila zmíněnou lokalitu, avšak zvíře zde nezaregistrovala.

Nevyužité místo pro invalidu, který mezitím zemřel

Ve 13.03 hodin se na strážníky obrátil obyvatel Svěchyňovy ulice s tím, že je vyhrazené parkovací místo pro vozidlo konkrétního invalidy nevyužité, neboť jeho majitel zemřel. Oznamovatel požádal, aby toto místo bylo zrušeno a nově vzniklé parkovací místo mohlo být využíváno k parkování vozidel zdejších obyvatel. Operátor městské policie tedy informaci předal příslušné pracovnici Odboru dopravy při Městském úřadu v Chrudimi, jež přislíbila, že bude dopravní situaci v ulici řešit.

Honička skončila zadržením zloděje, který se schovával pod autem

Ve 14.57 hodin kontaktoval strážníky muž s tím, že pronásleduje pachatele krádeže, jenž právě utekl ze supermarketu v ulici SNP a požádal o příjezd hlídky. K oznamovateli vyjeli strážníci, které muž navigoval pomocí mobilního telefonu a udával jim směr, kudy právě pachatele pronásleduje. Během útěku podezřelý muž odhodil do křoví tašku a po chvíli se před pronásledovatelem ukryl na neznámém místě. Hlídka prověřila příslušnou lokalitu, až dotyčného zpozorovala ležícího pod jedním ze zaparkovaných automobilů. Protože muž při sobě neměl doklady a nebylo možné zjistit jeho totožnost, byli na místo přivoláni policisté, kteří v dotyčném zjistili místního obyvatele. Vzhledem k jeho opakovanému protiprávnímu jednání událost následně převzala k řešení Policie ČR.

V Hradištní ulici se samovolně rozjelo zaparkované auto

V 16.07 hodin bylo strážníkům oznámeno, že se v Hradištní ulici samovolně uvedl do pohybu jeden ze zaparkovaných automobilů, jenž popojel a učinil ulici neprůjezdnou. Strážníci před příjezdem k vozidlu obdrželi informaci od oznamovatele o tom, že kolemjdoucí lidé již příslušné vozidlo odtlačili na parkovací místo, kde jeho kola zajistili proti pohybu kameny. Majitele uvedeného auta se následně hlídce nepodařilo kontaktovat. Protože během události nedošlo k žádné škodě na majetku, strážníci odjeli.

Pátrání policistů po nezletilém chlapci s dobrým koncem

V 17.17 hodin sdělil na linku 156 občan, že se jeho kamarádce ztratil nezletilý bratr, jenž ráno nedorazil na vyučování do školy. Operátor městské policie muže poučil, aby s informací neprodleně kontaktoval Policii ČR, jež vyhlašuje celostátní pátrání. Vzhledem k tomu, že oznamovatel během oznámení nedokázal podat bližší popis chlapce, byl o chvíli později zpětně kontaktován operátorem městské policie. V tomto rozhovoru oznamovatel uvedl, že již věc telefonicky oznámil Policii ČR, přičemž obdržel informaci o tom, že se už chlapce podařilo nalézt.

Obsazené místo pro invalidu v sídlišti U Stadionu

O několik minut později vyjeli strážníci do sídliště U Stadionu, kde u jednoho z domů stál jeden z automobilů neoprávněně na parkovacím místě vyhrazeném pro vozidlo invalidy. Při příjezdu hlídky se automobil na vyhrazeném parkovacím místě již nenacházel.

Podnapilý mladík se udeřil po pádu na zem do hlavy

Ve 21.32 hodin upozornil strážníky občan na to, že se v prostoru autobusového nádraží v ulici Čs. armády pohybuje podnapilý mladík, jenž se během pádu na zem udeřil do hlavy. Protože strážníci tohoto mladého muže z Pardubic shledali zraněného na ruce i na hlavě, přivolali k němu Zdravotní záchrannou službu, jehož posádka jej převzala do své péče a dopravila do nemocnice. O chvíli později se k hlídce dostavil přítel jeho matky, jenž pro něj do Chrudimi přijel. Strážníci muže informovali o události, načež odjel do nemocnice za synem své přítelkyně.

Muži stavěli pozdě večer na střeše garáže stan

Přesně ve 23 hodin byli strážníci přivoláni na Jungmannovo nábřeží, kde vycházel z tamního domu hluk, jenž v okolí rušil noční klid. Hlídka proto kontaktovala obyvatele uvedené budovy. Tito muži uvedli, že na střeše garáže stavěli stan. Strážníci je poučili a po vyřešení přestupku odjeli.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here