V Michalském parku došlo k napadení mladé ženy. Přítrž tomu udělal kolemjdoucí muž

0
629
Foto: Město Chrudim, tiskový úsek

Ve středu 12. května v 9.05 hodin kontaktovala strážníky s žádostí o pomoc zdravotní sestra, jež uvedla, že její klient, jenž doma upadl, sám bez pomoci nedokáže vstát. Oznamovatelka dodala, že na strážníky počká před domem muže. Hlídka po příjezdu dotyčného vyzvedla po pádu nezraněného a usadila jej na pohovku. Poté strážníci odjeli.

Podezření na falešnou sbírku v ulici SNP

V 10.10 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u obchodního centra v ulici SNP na parkovišti dvě podezřelé osoby oslovují kolemjdoucí lidi s žádostí o finanční příspěvek do charitativní sbírky. Oznamovatelka dále uvedla, že se však s největší pravděpodobností jedná o falešnou sbírku. Hlídka neprodleně prověřila uvedené místo a následně i okolí dalších supermarketů v Chrudimi, avšak tyto podezřelé lidi, jejichž popis měla k dispozici, nikde nezpozorovala.

Dvě nesprávně parkující dodávky v ulici V Tejnecku

Přesně v jedenáct dopoledne byli strážníci přivoláni do ulice V Tejnecku, kde nesprávně parkovala dvě dodávková vozidla, jež částečně bránila ve vyjetí automobilu z garáže. Hlídka s přítomným řidičem jednoho z těchto vozidel vyřešila dopravní přestupek na místě a za stěrač druhého automobilu umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Poctivný nálezce odevzdal strážníkům ztracený mobil

Ve 13.25 hodin informoval telefonicky strážníky občan o tom, že v Michalském parku nalezl cizí odložený mobilní telefon. O chvíli později se muž dostavil do služebny na Resselově náměstí, kde tento přístroj odevzdal strážníkům. Přibližně o hodinu později na telefonní číslo nalezeného mobilního telefonu volal příbuzný jeho majitele, jenž v telefonátu hlídce přislíbil, že majitele dotyčného telefonu vyrozumí o jeho uložení na městské policii. Majitel telefonního přístroje se o chvíli později dostavil do služebny, kde si mobilní telefon vyzvedl. Protože muž projevil přání kontaktovat poctivého nálezce a osobně mu poděkovat, strážníci na základě souhlasu nálezce předali majiteli mobilního telefonu jeho telefonní číslo.

Napadení mladé ženy v Michalském parku řeší policie

V 17.38 hodin bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že se v Michalském parku zdržuje skupina mládeže, jež se tady nevhodně chová, a dále, že jeden z přítomných chlapců tady fyzicky napadá mladou dívku. Strážníci po příjezdu na místo shledali, že tu došlo k napadení mladé ženy jejím přítelem. Během této události jí přispěchal na pomoc neznámý kolemjdoucí muž, jenž útočníkovi zabránil v dalším napadání a setrval s ním na místě do příjezdu hlídky. Po příjezdu policistů, jímž byla událost rovněž oznámena, byl podezřelý mladík podroben orientační dechové zkoušce na alkohol s naměřenou hodnotou přes 1,7 promile. Událost byla zadokumentována a věc převzala na místě k řešení Policie ČR.

Opilá žena měla postávat před vchodem do supermarketu

Ve 20.17 hodin vyjeli strážníci do ulice SNP, kde u vstupu do supermarketu měla postávat opilá žena, jež odmítla z místa odejít. Při příjezdu hlídky se na místě, ani v okolí tato osoba nenacházela.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here