Obnažený muž po probuzení netušil, jak se ocitl na zahradě domu v Pardubické ulici

0
470
Foto: Město Chrudim, tiskový úsek

V pátek 14. května po deváté ráno bylo oznámeno na linku 156, že na zahradě domu v Pardubické ulici leží neznámý obnažený muž. Strážníci v něm po probuzení zjistili obyvatele Pardubické ulice, jenž uvedl, že netuší, jak se na cizí zahradu v opilosti dostal. Protože byl v přítomnosti hlídky již zcela orientován a zdravotně v pořádku, odešel sám domů.

Muž, který zvonil na zvonky, byl považován za tipaře

V 10.15 hodin požádali strážníky o spolupráci policisté, neboť byla třeba zjistit totožnost neznámého muže, jenž měl zvonit na zvonky obyvatel domu na Palackého třídě pod záminkou toho, že mu do budovy vlétl míč. Protože se uvedený předmět v domě nenacházel, obyvatelé pojali podezření, že se může jednat například o tipaře. Hlídka však u této budovy, ani v jejím okolí, muže podle uvedeného popisu nezaregistrovala.

Odchycený buldog skončil nakonec v psím útulku

Přesně v 16 hodin byli strážníci přivoláni k hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové, kde se nacházela žena, jež zde právě odchytla volně pobíhajícího psa. Hlídka buldoka od oznamovatelky převzala. Protože podle čipu umístěného na jeho těle se strážníkům nepodařilo v dostupných registrech zjistit jeho majitele, byl pes dopraven do útulku v Sečské ulici, kde byl předán do péče přítomné pracovnici.

Volně pobíhající pes měl potrhat při venčení jiné zvíře

V 18.12 hodin kontaktoval strážníky majitel psa, jenž uvedl, že jeho zvíře během venčení potrhal cizí volně pobíhající pes. Oznamovatel dodal, že jeho majitele zná. Nakonec muž uvedl, že jeho napadené zvíře žádné poranění neutrpělo, lékařské ošetření nepotřebuje a k vyřešení události mu postačí, když strážníci jeho majiteli domluví, aby se to již neopakovalo. Hlídka proto kontaktovala majitelku dotyčného psa, jež uvedla, že svého křížence, jenž nemá chrup, zapůjčila na procházku příteli, který k venčení nepoužil vodítko a pes mu následně utekl. Strážníci s odpovědným člověkem jeho přestupek vyřešili a poté kontaktovali manželku oznamovatele, jež potvrdila, že je její zvíře v pořádku. Žena sdělila, že řešení události ze strany městské policie považuje za dostačující. Hlídka poté odjela.

Parkovačka za stání na místě vyhrazeném pro invalidy

V 18.30 hodin bylo oznámeno prostřednictvím linky 156, že ve Svěchyňově ulici parkuje neoprávněně cizí automobil na parkovacím místě vyhrazeném pro vozidlo invalidy. Hlídka informaci prověřila a poté v uvedené ulici na dva nesprávně zaparkované automobily umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Klíče ponechané v zapalování zaparkovaného auta

Krátce před 20. hodinou vyjeli strážníci na základě upozornění od občana do ulice Přemysla Otakara, kde v nezajištěném zaparkovaném automobilu byly v zapalování ponechány klíče od vozidla. Hlídka provedenou lustrací zjistila majitele vozidla, jehož s pomocí jeho otce kontaktovala. Dotyčný se po chvíli dostavil na místo a po provedené kontrole interiéru automobil řádně zajistil.

Muži na terase měli v Úzké ulici rušit noční klid

Ve 23.29 hodin obdrželi strážníci informaci o tom, že v Úzké ulici ruší noční klid obyvatelé jednoho z tamních domů. Hlídka v budově kontaktovala dva muže, kteří v té době na venkovní terase oslavovali. Tyto osoby se po vyřešení přestupku se strážníky přemístily do bytu, aby již nikoho nerušily. Vzhledem k tomu, že z dalšího bytu v budově vycházela hlasitá hudba, hlídka kontaktovala také jeho obyvatelku, jež znějící hudbu vypnula. Po vyřešení přestupku strážníci odjeli.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here