V ulici Požárníků se válel po zemi opilý cizinec. Byl vulgární vůči všem, kteří mu chtěli pomoci

0
374
Ilustrační foto: Pixabay.com

V neděli 16. května v 7.59 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové volně pobíhá pes. Strážníci po příjezdu na místo shledali, že zvíře patří lidem, kteří se zdržovali nedaleko prodejny. Hlídka proto kontaktovala jeho majitelku, která po vyřešení přestupku psa řádně zajistila.

Volně pobíhající pes u chrudimského Lidlu

V 9.19 hodin byli strážníci přivoláni k supermarketu v Poděbradově ulici, kde rovněž volně pobíhal pes. Cestou k prodejně hlídka obdržela informaci od oznamovatele, že majitel dotyčného zvířete již svého psa odvedl pryč.

Auta parkovala bez povolení na Resselově náměstí

Po 21. hodině obdrželi strážníci informaci, že na vyhrazených parkovacích místech na Resselově náměstí parkují automobily bez příslušného označení. Hlídka informaci prověřila a poté na dvě vozidla bez parkovacích karet umístila výzvy pro nepřítomné řidiče. S přítomným řidičem třetího neoznačeného automobilu byl jeho dopravní přestupek vyřešen na místě.

Oznámení o podezřelé osobě na chodbě paneláku

Ve 21.27 hodin vyjeli strážníci do Fibichovy ulice, kde se v jednom z podlaží panelového domu pohybovala neznámá podezřelá osoba, jež se pokoušela na společné chodbě otevřít skleněné dveře. Hlídka v tomto muži zjistila obyvatele příslušné budovy, jenž své počínání vysvětlil tím, že při sobě neměl klíče od skleněných dveří, a proto nemohl přistoupit ke dveřím svého bytu, aby se dostal domů. Sousedi mu následně dveře do chodby otevřeli a on mohl vstoupit do bytu.

Opilý cizinec musel být převezen do nemocnice

O dvacet minut později se obrátil na strážníky občan a sdělil jim, že v ulici Požárníků zpozoroval zřejmě opilého muže, ležícího na komunikaci. Oznamovatel dodal, že se pokusil poskytnout mu pomoc, avšak dotyčný byl k němu vulgární. Hlídka v ležícím člověku shledala cizího státního příslušníka, jenž měl při sobě jízdní kolo a na hlavě krvavé zranění. Strážníci muži poskytli první pomoc a na místo přivolali Zdravotní záchrannou službu. Protože cizinec během orientační dechové zkoušky na alkohol nadýchal přes dvě promile alkoholu a mohl se chovat agresivně, posádka sanitního vozu požádala jednoho ze zasahujících strážníků, aby jí ve vozidle asistoval během převozu zraněného muže do nemocnice. Dopravní prostředek, který měl muž při sobě, byl hlídkou prozatím umístěn ve služebně na Resselově náměstí. Několik minut po půlnoci se dotyčný, jenž byl propuštěn z ošetření, dostavil do služebny a požádal strážníky o vydání svého jízdního kola. Poté v pořádku odjel domů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here