Do chrudimské kasy by měly letos plynout peníze z nových dvou radarů v Hrochově Týnci a Rabštejnské Lhotě

1
512
Foto: Pixabay.com

Místostarosta Pavel Štěpánek (Piráti) musel během zastupitelstva v závěrečné rozpravě reagovat na dotaz zastupitele Petra Řezníčka (SNK ED) k počtu radarů, které bude Chrudim obsluhovat pro obce, jež o to projeví zájem. Od radnice to bude navíc vyžadovat najmutí jednoho člověka na agendu spojenou s vyřizováním zjištěných dopravních přestupků, dále financování nákupu potřebného softwaru a vybavení kanceláře. Město si za to na oplátku ponechá peníze vybrané z pokut.

„V tuto chvíli je nejdále Hrochův Týnec, který má vlastní městskou policii, jež bude rychlost měřit a zařídí si i vlastní měřící zařízení. Tam už je to prakticky na spadnutí. Peníze budou chodit k nám do Chrudimi z titulu obce s rozšířenou působností. Dalším adeptem, který je k tomu nejblíže, je Rabštejnská Lhota, kde se chystají projednat nákup a umístění radaru v obci na zastupitelstvu během druhé poloviny června. A protože Rabštejnská Lhota nemá vlastní strážníky, bude tam obsluhovat radar naše městská policie. Jde tedy o první dvě obce, v nichž se letos podaří měření rychlosti zprovoznit. Dalším z horkých kandidátů je Kočí, ale tam zatím není v tuto chvíli jisté, zda se to podaří,“ vysvětluje místostarosta Štěpánek.

1 komentář

  1. Co to ten dement plácá?? Radary se instalují kvůli bezpečí, nikoliv kvůli plnění městské kasy. Co ty jeho “cyklotrasy”? Zúží státovku, aby mu “vybyl” pruh pro cyklisty. Hele Drede, než to tady totálně dokur.it jen a pouze z toho důvodu, aby po tobě “něco zbylo” se radši smířit s tím, že po tobě nic nezbyde. Stejne jako ómák 😘

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here