Strážníci dopadli prchajícího zloděje, který předtím kradl v supermarketu, a dali mu pokutu

0
451
Foto: Městská policie Chrudim

V úterý 25. května v 7.15 hodin obdržel operátor městské policie tísňový signál od staršího místního muže, jenž potřeboval pomoc hlídky. Po příjezdu strážníků do jeho bydliště vyšlo najevo, že ve chvíli, kdy dotyčného jeho dcera přemísťovala z lůžka do křesla, došlo k jeho pádu. Hlídka muži pomohla vstát a poté jej usadila nezraněného do křesla, kde setrval ve společnosti své dcery.

Parkovačka po upozornění ženy v sídlišti U Stadionu

V 8.50 hodin vyjeli strážníci do sídliště U Stadionu, kde žena zpozorovala nesprávně zaparkovaný automobil, jenž stál v místě s vodorovným dopravním značením žluté barvy. Hlídka tedy za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Hlídka pomáhala muži při nastupování do sanity

V 9.30 hodin kontaktovala strážníky s žádostí o pomoc žena, jež žádala asistenci strážníků při nastupování svého otce do sanitního vozu, kterým byl převážen do zdravotnického zařízení. Hlídka požadovanou pomoc poskytla.

Klíče ponechané v zámku dveří automobilu

O dvacet dvě minuty později oznámil občan na linku 156, že na parkovišti u supermarketu na Palackého třídě zpozoroval stojící automobil, v zámku jehož dveří byly ponechány klíče od vozidla, přičemž se v jeho okolí nikdo nenacházel. Vzhledem k tomu, že se majitele tohoto automobilu strážníkům nepodařilo žádným způsobem kontaktovat, jeho vozidlo uzamkli a za stěrač umístili písemnou informaci o tom, že klíče od vozidla budou uloženy ve služebně městské policie. Později strážníky kontaktovala řidička, jež svůj vztah k uvedenému automobilu prokázala potřebnými doklady, a klíče jí poté byly vydány.

Strážníci dopadli prchajícího zloděje a dali mu pokutu

V 12.16 hodin byli strážníci přivoláni do ulice Čs. armády, kam utekl muž podezřelý z krádeže zboží v místním supermarketu, jehož pronásledoval pracovník ostrahy prodejny. Hlídka dotyčného dopadla a vzhledem k tomu, že se ke svému úmyslnému jednání doznal, strážníci s ním vyřešili jeho přestupek proti majetku uložením pokuty.

Do zahrady ve Václavské ulici vběh srnec

Chvíli před 15. hodinou informovala telefonicky strážníky žena o tom, že do zahrady ve Václavské ulici vběhl srnec, jenž působí zmateně, protože opakovaně naráží do oplocení. Operátor městské policie o této skutečnosti vyrozuměl člena příslušného mysliveckého sdružení. Po příjezdu hlídky zvíře z oploceného pozemku vyběhlo otevřenou brankou a uteklo pryč. Vzhledem k tomu, že zásah myslivců již nebyl třeba, byl o situaci informován dotyčný člen mysliveckého sdružení.

Údajně zhoršená průjezdnost v Lázeňské ulici

Přesně v 15 hodin vyjeli strážníci do Lázeňské ulice, kde měla být zhoršená průjezdnost. Hlídka uvedenou ulici prověřila, avšak vozidlo bránící v projetí zde nezaregistrovala.

Jehně se štěnětem v blízkosti základny sanitek

V 18.50 hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že se u základny Zdravotní záchranné služby v ulici Dr. Milady Horákové volně pohybuje jehně ve společnosti štěněte. Strážníci obě zvířata odchytli a na základě místní znalosti je dopravili jejich majiteli, jenž po vyřešení přestupku jehně a štěně v pořádku převzal.

V Husově ulici spadla do komínu hrdlička a uhynula

Po 19. hodině kontaktoval strážníky obyvatel Husovy ulice, jenž pojal podezření, že se v komínu jeho domu nachází hrdlička. Strážníci komínové těleso prověřili a ptáka, jenž se zde skutečně nacházel, vyprostili. Během jeho převozu do služebny městské policie však došlo k jeho uhynutí, proto byl dopraven do areálu Technických služeb v Sečské ulici, kde byl umístěn do speciálního mrazicího boxu, odkud byl předán k odborné likvidaci.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here