Chrudim investuje deset a půl milionu do školní jídelny v ZŠ Dr. Peška. Obědy pro školáky zajistí nemocnice

0
337

V úterý 1. června byla zahájena rekonstrukce školní kuchyně v Základní škole Dr. Peška. Pro město jde přitom o největší investiční akci letošního roku za 10,5 milionu korun. Za uvedené peníze zde dojde k instalaci nové vzduchotechniky, dále ke kompletní obměně vnitřních sítí a repasování části kuchyňského vybavení. Bude tu rovněž vybudováno nové sociální zařízení pro personál školy a děti a další významnou položkou bude i postavení nového výtahu.

„Práce se bohužel nestihnou provést během prázdnin, proto se muselo začít už 1. června, od kdy bude školní jídelna zavřená a přestane vařit. A protože se děti mezitím vrátily do školy, zajistili jsme jim dodání obědů od Nemocnice Chrudim, která nám vyšla v tomto ohledu jako nejlepší. Pro městskou kasu to bude sice představovat 400 000 korun navíc za dodání těchto obědů, nicméně by nám přišlo nefér říct rodičům, že pro jejich děti v červnu nevaříme,“ říká starosta města František Pilný (ANO 2011).

Více k havarijnímu stavu škoilní jídelny a její rekonstrukci prozradí v přiloženém videu jak starosta Pilný, tak i vedoucí školní jídelny ZŠ Dr. Peška Iveta Holečková.

Video: Kodlc Chrudim
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here