Kdo ukradl měděné kabely? Jejich zbytky byly nalezeny v Revoluční ulici v kontejneru

0
697
Ilustrační foto: Kodl Cr

V pátek 28. května po desáté dopoledne bylo oznámeno na linku 156, že kontejner na odpad umístěný v Revoluční ulici někdo zaplnil zbytky elektrických kabelů, z nichž předtím odstranil měděné části. Oznamovatel dodal, že by mohlo jít o odcizené kabely. Strážníci informaci na místě prověřili a poté dotazem u Policie ČR ověřili, zda jí v poslední době nebyla hlášena krádež elektrických kabelů. Vzhledem k tomu, že se provedeným šetřením na místě hlídce nepodařilo zjistit odpovědnou osobu, byla věc následně zanesena do knihy závad k rychlému řešení.

Odstavený autovrak v Nezvalově ulici

Ve 12.30 hodin vyjeli strážníci do Nezvalovy ulice, kde se měl nacházet odstavený autovrak. Hlídka ulici prověřila a technický stav zmíněného vozidla zadokumentovala. Provedenou lustrací byla poté zjištěna majitelka tohoto automobilu, jež v telefonickém rozhovoru přislíbila, že nejpozději do dvou týdnů své vozidlo z Nezvalovy ulice odstraní. Strážníci ženu poučili o dalším postupu, pokud svůj slib nedodrží.

Hlídka prověřovala přítomnost pouličních prodejců

Přibližně o dvacet minut později se na strážníky obrátil s žádostí o asistenci operační důstojník Policie ČR, a to z důvodu vytížení vlastních hlídek, jelikož bylo třeba prověřit oznámení o tom, že se u obchodního centra na Palackého třídě pohybují neznámí lidé, kteří kolemjdoucím osobám nabízejí k prodeji blíže neurčené zboží. Strážníci uvedenou lokalitu prověřili, avšak tyto osoby zde nezaregistrovali.

Psík bílé barvy pobíhal na Palackého třídě

V 15.02 hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že se u supermarketu na Palackého třídě volně pohybuje psík bílé barvy. Protože už před tímto oznámením kontaktoval strážníky majitel tohoto zvířete s informací, že mu pes utekl, operátor městské policie jej telefonicky kontaktoval s informací, kde se jeho zvíře právě nachází. O chvíli později dotyčný strážníkům oznámil, že své zvíře již odchytl a řádně zajistil.

Bezdomovci dělali před školou nepořádek

O pět minut později strážníci vyjeli do Slatiňan, kde v parčíku u základní školy seděli na lavičce opilí bezdomovci, kteří se tu nevhodně chovali a vykonávali potřebu u pomníku. Po příjezdu hlídky tyto tři osoby musely okolí lavičky uklidit a následně byly pro nevhodné chování odsud vykázány.

Zákazník supermarketu odmítal nosit roušku

V 15.58 hodin kontaktoval strážníky pracovník ostrahy supermarketu v ulici SNP s tím, že se vstupu do jejich prodejny dožaduje zákazník, jenž opakované odmítl před vstupem do supermarketu zakrýt své dýchací cesty. Do prodejny se tedy dostavila hlídka, která zde tohoto člověka již nezastihla.

Skupina malých dětí měla kopat míčem do domu

Ve 20.06 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v ulici Čs. armády kope skupinka dětí míčem proti zdi domu. Strážníci v uvedené ulici zastihli tři malé chlapce, kteří si hráli s míčem, avšak nekopali jej směrem proti přilehlé budově. Protože na příslušném domě hlídka neshledala žádné poškození, přítomné hochy poučila o tom, aby ke hře s míčem využili některé hřiště.

Pět parkovaček za stání na zeleni v Pardubické ulici

Ve 22.39 hodin byli strážníci přivoláni do Pardubické ulice, kde parkovaly automobily na zeleni. Hlídka proto na pět vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Hlasitý smích z domu na Resselově náměstí rušil noční klid

Před druhou hodinou v noci obdrželi strážníci informaci, že v jednom z bytových domů na Resselově náměstí dochází k rušení nočního klidu. Hlídka v uvedené budově kontaktovala odpovědného obyvatele, jenž uvedl, že má doma návštěvu a společně se smějí. Strážníci po vyřešení přestupku dotyčného poučili a poté odjeli.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here