Město chce s obyvateli ulice Na Kopci projednat budoucí možnou podobu této lokality, které se v Chrudimi říká Pumberka

0
446
Současná komunikace v ulici Na Kopci. Foto: Město Chrudim, tiskový úsek

Ve středu 2. června se od 16.30 hodin uskuteční na panelové části ulice Na Kopci poblíž zábradlí setkání zástupců města s lidmi žijícími v této lokalitě, aby s nimi projednali připravovaný Regulační plán Pumberka. Občané zde dostanou příležitost vznést případné námitky nebo navrhnout změny v uvedeném regulačním plánu. Radnice svoláním této schůzky vyhověla žádostem zdejších občanů, kteří se chtějí na změnách prostředí, v němž žijí, podílet.

My si jen připomeňme, že ulice Na Kopci má už za sebou v tomto volebním období komplikovanou přeložku inženýrských sítí, a to jak vysokého, tak i nízkého napětí, dále veřejného osvětlení a sdělovacích kabelů. Následovat by nyní měla rekonstrukce místní komunikace, na kterou vedení radnice vyčlenilo v rozpočtu částku 4 miliony korun. Jde přitom v obou případech o dlouho odkládané akce, k nimž se odhodlalo až současné vedení města, jež by si s místními občany rádo vyjasnilo některé sporné body týkající se například ústupků, pokud jde o pozemky, aby bylo možné vcelku úzkou komunikaci s ohledem na dodržení povinných parametrů v ulici Na Kopci realizovat. A nejen to.

Tato část komunikace v ulici Na Kopci byla desítky let nezkolaudovaná a nikomu z vedení města to nevadilo. Nyní se zde uskuteční veřejné projednání Regulačního plánu Pumberka. Foto: Město Chrudim, tiskový úsek

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here