Strážníci asistovali policistům u vyhrožování sebevraždou v Dašické ulici

0
410
Foto: Město Chrudim, tiskový úsek

Ve čtvrtek 27. května v sedm ráno byli strážníci přivoláni do ulice Strojařů, kde nesprávně parkoval automobil konkrétní tovární značky, jenž stál v místě s vodorovným dopravním značením žluté barvy. Hlídka na vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Další automobil v ulici Strojařů s parkovačkou

Ve 12.28 hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že v ulici Strojařů parkuje nesprávně další automobil, jenž stojí poblíž tamního zařízení pro seniory. Hlídka tedy za stěrač tohoto vozidla také umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Hlídka vykázala od Borzny hlučné bezdomovce

Před 14. hodinou požádal o spolupráci strážníky operační důstojník Policie ČR, a to z důvodu vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba prověřit oznámení o tom, že na jedné z laviček u obchodního centra na Borzně sedí hluční bezdomovci. Hlídka po příjezdu odsud pro nevhodné chování vykázala dva místní muže bez domova. Poté byla o události vyrozuměna Policie ČR.

Nesprávně zaparkované vozidlo před garáží

Chvíli na to vyjeli strážníci do Svěchyňovy ulice, kde před jednou z garáží nesprávně parkoval cizí automobil, jenž jejímu majiteli bránil ve vyjetí vozidlem na komunikaci. Hlídka však před příjezdem na místo obdržela informaci od oznamovatele o tom, že dotyčný automobil už odjel pryč.

Obtížný bezdomovec v areálu nového skateparku

V 17.30 hodin kontaktoval strážníky občan s tím, že se v areálu nově zbudovaného skateparku nachází bezdomovec, jenž obtěžuje návštěvníky tohoto sportoviště a žebrá od nich peníze. Strážníci během cesty na místo obdrželi informaci od oznamovatele o tom, že dotyčný skatepark opustil a odešel směrem k nedalekému hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové. Hlídka muže podle popisu, který měla k dispozici, zastihla na nedalekém parkovišti ve společnosti ženy bez domova. Vzhledem k tomu, že se oba lidé nevhodně chovali, strážníci je odsud po řádném poučení vykázali.

Strážníci asistovali policistům u vyhrožování sebevraždou

V 18.29 hodin požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR, neboť jeho hlídka, jež právě vyjela do Dašické ulice řešit vyhrožování sebevraždou, žádala asistenci strážníků. Hlídka poskytla policistům požadovanou spolupráci a na místě postupovala podle jejich dispozic.

Vyhrožování s nožem v ruce u cyklostezky v Píšťovech

V 18.44 hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že se na odpočívadle u cyklostezky v Píšťovech nacházejí dvě osoby, přičemž jedna z nich někomu vyhrožuje s nožem v ruce. Strážníci na místě zastihli místní dvojici bezdomovců, kteří měli při sobě kapesní nožík, kterým krájeli potraviny. Protiprávní jednání v tomto případě hlídka neshledala.

Nesprávně zaparkované auto v Čáslavské ulici

Minutu před šestou hodinou ráno byli strážníci přivoláni do Čáslavské ulice, kde u odbočky ke střední škole parkovalo nesprávně dodávkové vozidlo, jež zde komplikovalo projetí kamionu. Hlídka proto na automobil umístila výzvu pro nepřítomného řidiče. Poté se na místo dostavil otec řidiče, jenž synovo dodávkové vozidlo přeparkoval. Nákladní automobil poté inkriminovaným úsekem komunikace projel. S odpovědným řidičem bude jeho dopravní přestupek vyřešen na základě výzvy, jež byla umístěna strážníky na jeho vozidlo.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here