Majitel nalezl na své zahradě mrtvolu muže. Případu se ujala republiková policie

0
862
Ilustrační foto: Pixabay.com

V úterý 1. června v 6.49 hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že na autobusové zastávce v Novoměstské ulici parkuje neoprávněně osobní automobil. Při příjezdu hlídky se tam již žádné vozidlo nenacházelo.

Mladě poštolky na parapetu okna

Po sedmé ráno kontaktovala strážníky žena s informací, že na parapetu svého okna zpozorovala mládě poštolky, jež samo nedokázalo vzlétnout. Oznamovatelka dále uvedla, že je sama odchytne a dopraví do služebny na Resselově náměstí. O chvíli později strážníci tohoto mladého dravce od ženy převzali a prozatím jej umístili ve služebně, kde následně poštolku převzal do své péče přivolaný pracovník záchranné stanice živočichů.

Demolice elektrorozvaděče odstřihla garáže od proudu

V 10.15 hodin byli strážníci přivoláni k soukromému pozemku, kde člen místního bytového družstva oznámil, že na místě došlo k demolici zdi s elektrorozvaděči, ze kterých byla dodávána elektrická energie do sousedních řadových garáží, které se v důsledku toho ocitly bez elektřiny. Hlídka kontaktovala majitele příslušného pozemku, jenž poté přislíbil, že oznamovatele sám zkontaktuje a záležitost ve spolupráci s ním uvede do pořádku.

Stížnost na automobil komplikující průjezd zónou

Přibližně o hodinu později bylo oznámeno na linku 156, že v průmyslové zóně v Pardubické ulici nesprávně parkuje automobil, jenž v uvedeném úseku komplikuje projetí ostatním vozidlům. Hlídka informaci na místě prověřila. Dotyčný automobil se nacházel na soukromém pozemku, v provozu nijak nebránil a jeho řidič svým jednáním nic neporušil. Protiprávní jednání v tomto případě strážníci neshledali.

Upozornění na obsazené místo pro invalidu

V 11.36 hodin vyjeli strážníci do Novoměstské ulice, kde u sportovního stadionu na jednom z parkovacích míst vyhrazených pro vozidla invalidů neoprávněně parkoval automobil bez příslušného označení. Hlídka zde na vyhrazených parkovacích místech žádné vozidlo nezaregistrovala.

V ulici SNP měla parkovat vozidla na chodníku

Po 13. hodině obdrželi strážníci informaci o tom, že u konkrétní budovy v ulici SNP parkují automobily na chodníku. Hlídka uvedenou ulici prověřila, avšak žádné vozidlo stojící na chodníku nezpozorovala.

Botička na vozidle, které bránilo zásobování

V 13.30 hodin byli strážníci přivoláni do Filištínské ulice, kde nesprávně parkoval automobil, jenž bránil v zásobování. Vzhledem k tomu, že se majitele vozidla hlídce nepodařilo kontaktovat, byl na jeho vozidlo umístěn technický prostředek k zabránění odjezdu automobilu. Před 18. hodinou strážníci tento prostředek na žádost majitele příslušného vozidla z automobilu odstranili a s dotyčným vyřešili jeho dopravní přestupek.

Mladá žena přinesla strážníkům mládě datla

Ve 14.05 hodin se do služebny městské policie na Resselově náměstí dostavila mladá žena a předala hlídce mládě datla, které následně převzal do své péče přivolaný pracovník záchranné stanice.

Na zahradě u potoka ležela mrtvola muže

V 15.12 hodin oznámil na tísňovou linku obyvatel Slatiňan, že na jeho zahradě u potoka leží neznámý člověk. Strážníci po příjezdu na místo shledali, že je tento ležící muž bez domova z Chrudimi už delší dobu mrtev. K hlídce se následně dostavili přivolaní policisté, kteří událost převzali do své kompetence.

Ženě vlétla Na Šancích do bytu žlutá andulka

Přibližně o třicet minut později vyjeli strážníci do sídliště Na Šancích, kde do bytu obyvatelky vlétla otevřeným oknem žlutá andulka. Hlídka tohoto ptáka odchytla a dopravila do služebny, kde andulku převzal do své péče pracovník záchranné stanice živočichů.

Komu upadla v kruhové křižovatce registrační značka?

V 16.29 hodin kontaktoval strážníky občan s tím, že v okružní křižovatce v ulici Dr. Milady Horákové zpozoroval na vozovce ležící registrační značku automobilu. Hlídka tento nález od muže převzala a registrační značku následně odevzdala do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu Chrudim.

Hlídka vykázala ze skateparku dvojici bezdomovců

Před 17. hodinou bylo oznámeno na linku 156, že se v nově zbudovaném skateparku pohybuje dvojice lidí bez domova a nadává zde přítomným lidem. Hlídka po příjezdu tyto dvě osoby odsud pro nevhodné chování vykázala.

Stížnost na parkování dodávky v sídlišti Na Větrníku

V 19.34 hodin byli strážníci přivoláni do sídliště Na Větrníku, kde mělo u vyznačeného přechodu pro chodce nesprávně parkovat dodávkové vozidlo. Hlídka informaci prověřila, avšak protiprávní jednání ze strany řidiče automobilu neshledala.

Zatoulaný pes byl nalezen v Rabštejnské Lhotě

Po 20. hodině telefonicky informovala strážníky žena o tom, že se jí zaběhl její pes s evidenční známkou na obojku, přičemž požádala o zprávu, pokud by někdo z občanů ohlásil výskyt volně pobíhajícího zvířete. Protože přibližně o dvacet minut později jiná žena oznámila městské policii, že psa odpovídajícího popisu odchytla v Rabštejnské Lhotě, operátor majitelce zvířete předal s předchozím souhlasem telefonický kontakt na oznamovatelku, aby se obě ženy mohly navzájem domluvit na předání psa.

U dveří hotelu Central ležel opilý muž ze Slatiňan

Přesně ve 21 hodin vyjeli strážníci do Husovy ulice, kde u dveří hotelu ležel na zemi zřejmě podnapilý muž. Jelikož tento mírně podnapilý obyvatel Slatiňan byl orientován a zdravotně v pořádku, následně sám odešel pryč.

Opilec měl v ulicích napadat kolemjdoucí lidi

O deset minut později požádal o spolupráci strážníky operační důstojník Policie ČR, a to vzhledem k vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba prověřit oznámení o tom, že se ulicemi Václavská, Novoměstská a Sladkovského pohybuje podnapilý muž, jenž napadá kolemjdoucí lidi. Strážníci dotyčného zpozorovali podle popisu, který měli k dispozici, v Novoměstské ulici, kde seděl na obrubníku. Přestože byl muž v mírně podnapilém stavu, orientoval se. Vzhledem k tomu, že jeho možné protiprávní jednání nebylo věrohodně zjištěno a hlídce se nepodařilo zjistit ani žádné svědky jeho počínání, odešel dotyčný následně sám pryč. O zjištěných skutečnostech byla vyrozuměna Policie ČR.

Pes se vytrhl z obojku a hlídce utekl neznámo kam

Ve 21.51 hodin byli strážníci přivoláni do sídliště Na Rozhledně, kde žena odchytla volně pobíhajícího psa bez evidenční známky. Když hlídka odchycené zvíře od oznamovatelky převzala, obdržela informaci o tom, že má žena obavu o život a zdraví jeho majitelky, kterou zřejmě zná od vidění a je o ní přesvědčená, že by nikdy své zvíře ven samotné nevypustila. Protože se podle čísla uvedeného na evidenční známce umístěné na obojku psa strážníkům nepodařilo zjistit jeho majitele, bylo rozhodnuto, že prozatím bude zvíře umístěno do útulku v Sečské ulici. Během jeho nakládání do služebního automobilu se však pes uvolnil z obojku, vyběhl z vozidla a utekl neznámo kam. Protože oznamovatelka sdělila, že zná prodejnu, kde majitelka zvířete pravděpodobně pracuje, hlídka následně odjela k tomuto obchodu a pokusila se dovolat na telefonní číslo uvedené na dveřích. Telefonní hovor však nikdo nepřijal. Strážníci následně opakovaně prověřili příslušnou lokalitu, avšak volně pobíhajícího psa už nikde nezpozorovali.

Kdo hledal v kontejneru v ulici Dr. Peška elekroodpad?

Po jedné hodině v noci obdrželi strážníci informaci, že někdo právě vybírá obsah kontejneru na odpad v ulici Dr. Václava Peška. Strážníci neprodleně vyjeli na místo, kde již nikoho nezastihli. Protože v okolí převrácené nádoby určené ke sběru elektroodpadu byly poházeny elektrosoučástky, hlídka toto zjištění zanesla do knihy závad k dalšímu opatření a zároveň informovala příslušného správce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here