Mladíka podezřelého z užití drog zajistila hlídka republikové policie. Předtím plival na automobily a házel kameny

0
385
Ilustrační foto: Pixabay.com

Ve středu 2. června před půl devátou ráno vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Slatiňan, kde v ulici T. G. Masaryka parkoval automobil v místě s vodorovným dopravním značením žluté barvy. Při příjezdu hlídky jeho řidič dokončil vykládku nákladu a po vyřešení dopravního přestupku se strážníky z místa odjel.

Oznámení o dopravních přestupcích U Vodárny

V 9.40 hodin bylo oznámeno na linku 156, že na náměstí U Vodárny parkují nesprávně automobily. Hlídka s přítomným řidičem jednoho z nich vyřešila jeho dopravní přestupek na místě a za stěrač druhého vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Odložená bedna s koťaty v ulici Obce Ležáků

Přesně ve 14 hodin kontaktovala strážníky žena s tím, že u parkoviště v ulici Obce Ležáků zaregistrovala odloženou bednu s koťaty. Hlídka informaci prověřila a následně čtyři čerstvě narozená koťata dopravila do útulku v Sečské ulici, kde je předala do péče přítomné pracovnice.

Vyhublé kotě v sídlišti Na Rozhledně

V 14.35 hodin byli strážníci přivoláni do sídliště Na Rozhledně, kde žena zpozorovala vyhublé kotě. Hlídka i toto sdělení prověřila, avšak v tomto případě šlo o již odrostlé mládě, jež bylo v dobré výživové kondici a nejevilo známky nemoci či zranění. Strážníci proto oznamovatelku poučili a poté odjeli.

Hlídka vykázala z nástupiště nádraží tři opilce

V 15.07 hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že se na nástupišti vlakového nádraží v ulici Čs. armády nachází tři podnapilí muži, kteří se zde nevhodně chovají. Hlídka je odsud, protože nikam necestovali, vykázala.

Muž se obával o svůj majetek u bývalé přítelkyně

V 15.10 hodin požádal o asistenci strážníků muž, jenž se chystal u bývalé přítelkyně vyzvednout své osobní věci, přičemž se obával možného napadení. Hlídka odjela na smluvenou adresu, kde byla přítomna vydání některého jeho majetku. Protože dotyčný požadoval vydání i dalších svých věcí, které mu však bývalá přítelkyně odmítla vydat, uvedl, že vydání ostatního majetku, který považuje rovněž za svůj, bude řešit soudní cestou. Poté muž odjel pryč.

Zloděj odešel ze supermarketu s pokutou

Před 18. hodinou vyjeli strážníci na Palackého třídu, kde došlo v supermarketu ke krádeži zboží. Hlídka v prodejně zastihla podezřelého muže, jenž se ke svému úmyslnému jednání doznal, a jeho přestupek proti majetku s ním hlídka vyřešila na místě uložením pokuty. Zadržená kosmetika byla následně vrácena zpět do prodeje.

Děti měly kopat do míče proti fasádě domu

V 18.51 hodin oznámila žena na linku 156, že si u panelového domu ve Fibichově ulici hrají děti s míčem, přičemž jej kopají proti fasádě domu. Oznamovatelka dodala, že když děti napomenula, byly na ni drzé. Hlídka na místě zastihla pouze dvojici chlapců, kteří při sobě míč neměli a na dotaz strážníků uvedli, že ani před jejich příjezdem si s balonem nehráli. Protiprávní jednání v tomto případě nebylo zjištěno.

Trojice otravných bezdomovců na Borzně

O čtyři minuty později obdrželi strážníci informaci o tom, že na lavičce u obchodního centra na Borzně sedí bezdomovci, kteří obtěžují kolemjdoucí lidi. Hlídka tyto tři osoby pro jejich nevhodné chování z místa vykázala.

Bezdomovci obtěžovali obyvatele domu ve Václavské ulici

Ve 21.21 hodin byli strážníci přivoláni do Václavské ulice, kde bezdomovci obtěžovali obyvatele jednoho z místních domů. Hlídka po příjezdu i tyto lidi z okolí příslušné budovy vykázala.

Mladíka podezřelého z užití drog zajistili policisté

Přibližně o hodinu později kontaktoval strážníky občan s informací, že se Tyršovou ulicí ve Slatiňanech pohybuje mladík, jenž je zřejmě pod vlivem drog, neboť plive na zaparkované automobily a do okolí vrhá kameny. Při příjezdu hlídky se u tohoto mladého muže již nacházeli policisté, kteří s ním jeho jednání řešili.

Parkovačka za nevhodné stání v sídlišti Na Větrníku

Ve 22.23 hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že u jednoho z domů v sídlišti Na Větrníku zablokoval vozidlům výjezd nesprávně zaparkovaný automobil. Hlídka tedy na příslušný automobil umístila výzvu pro nepřítomného řidiče, přičemž průjezd pro ostatní automobily byl v uvedeném místě zachován.

Strážníci vykázali z vestibulu nemocnice bezdomovce

Krátce před druhou hodinou v noci obdrželi strážníci upozornění, že ve vestibulu nemocnice spí neznámý muž, jehož nebylo možné probudit. Hlídka dotyčného člověka bez domova probudila a ze zdravotnického zařízení vykázala.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here