Po chrudimské otevřela také plovárna ve Slatiňanech. Oblíbili si ji především milovníci plavání a klidnější atmosféry

0
966
Foto: Město Slatiňany

Nejen letní koupaliště v Chrudimi otevřelo v pátek 4. června svoje brány. O několik hodin později, konkrétně od 15 hodin, také plovárna ve Slatiňanech, kterou si mnozí Chrudimáci oblíbili pro její zdánlivý klid a možnosti plavání, kterými chrudimské koupaliště orientované především na rodiny s dětmi nedisponuje.

Otevřeno bude ve Slatiňanech až do konce června v pracovních dnech vždy od 15 do 19.30 hodin a o víkendech od devíti do 19.30 hodin. V termínu od 1. července do 31. srpna pak denně od devíti do 19.30 hodin. Otevřeno má být i v září. V pracovních dnech od 15 do 19.30 hodin a o víkendech od devíti do 19.30 hodin. Provozovatel, kterým je město Slatiňany, si vyhrazuje změny provozní doby plovárny podle počasí, proto je nutné sledovat aktuální informace na webové stránce https://www.slatinany.cz/…php.

Bazény a další plochy včetně sportovního hřiště

Plavecký bazén ve Slatiňanech má rozměry 54 x 26 metrů s hloubkou od jednoho do 1,8 metru. Jeho kapacita je maximálně 314 osob. Potom je zde také malý bazén pro neplavce s plochou 210 metrů čtverečních a s hloubkou od 0,2 do 0,4 metru. Kapacita tohoto bazénu je maximálně 70 osob. Zdejší plovárna disponuje rovněž odpočinkovými plochami s travnatým povrchem o celkové rozloze 4.348 metrů čtverečních, které pojmou až 1.900 lidí. A co tu ještě najdeme? Sportovní hřiště Fit-Park, které bylo realizováno ve spolupráci s Nadací ČEZu. Jsou na něm k dispozici cvičící prvky, které jsou doporučovány jako vhodná pohybová aktivita nejen pro juniory a dospělé, ale i pro seniory. A které to jsou? Například šlapadlo – lyže, dále šlapadlo – brusle, posilování rukou, odrážecí sedáky, twister, cvičební lavice, masážní stroj nebo multifunkční stroj.

A pozor! V celém areálu slatiňanské plovárny platí zákaz kouření s výjimkou vyhrazeného místa na venkovní terase před místním občerstvením. Celodenní vstupenka vyjde ve Slatiňanech dospělé na 60 Kč, studenty, důchodce, ZTP a děti od tří do 15 let na 35 korun a dále je zde možné uplatnit rodinné vstupné pro dva dospělé a tři děti od tří do 15 let za 150 Kč. Levnější vstupné platí po 13. hodině, kdy dospělí zaplatí 40 Kč, studenti, důchodci, ZTP a děti od tří do 15 let 25 korun a rodinné vstupné vyjde na 120 Kč. A konečně poslední sleva je možná po 16. hodině, kdy dospělí zaplatí pouze 30 korun, studenti, důchodci, ZTP a děti od tří do 15 let 20 Kč a rodinné vstupné vyjde na 70 korun.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here