Majitel bistra v ulici Dr. Václava Peška měl nahlas puštěné rádio a budil po jedné v noci sousedy

0
519
Foto: Pixabay.com

V sobotu 5. června v 9.37 hodin kontaktoval strážníky občan s tím, že v Čáslavské ulici zaregistroval dodávkový automobil stojící na veřejné zeleni. Strážníci po příjezdu na místo kontaktovali odpovědného řidiče, jenž zde prováděl stěhování. Po vyřešení přestupku dotyčný vozidlo přeparkoval a hlídka odjela.

Mladé ptáče vypadlé z hnízka v ulici Čs. armády

V 11.03 hodin oznámily na linku 156 děti, že u podchodu v ulici Čs. armády zpozorovaly malé ptáče, jež vypadlo z hnízda. Protože mládě nejevilo známky poranění, hlídka je vyzvedla a umístila zpět na strom, aby mládě mohli dokrmovat přítomní rodiče.

Nález cizí peněženky poblíž slatiňanské Švýcárny

Přesně ve 14 hodin informovala strážníky žena o tom, že u slatiňanské Švýcárny nalezla cizí peněženku s platebními kartami a s doklady. Oznamovatelka dále uvedla, že pokud by majitelka peněženky následně ohlásila ztrátu strážníkům, mohou jí předat telefonický kontakt, aby se společně domluvily na předání věcí. Operátorovi městské policie se podařilo majitelku peněženky o nálezu vyrozumět a předat jí příslušné telefonní číslo. Dotyčná sdělila, že se nachází ve Slatiňanech, proto se neprodleně dostaví zpět ke Švýcárně, kde své věci vyzvedne.

Na zahradu v Medlešicích vběhl cizí pes

V 16.38 hodin oznámila na linku 156 obyvatelka Medlešic, že na její zahradu vnikl cizí volně pobíhající pes. Protože několik minut předtím informoval strážníky obyvatel Dřenic o tom, že mu uteklo jeho zvíře, jež odpovídalo popisu psa v zahradě ženy z Medlešic, operátor městské policie kontaktoval tohoto člověka s informací, kde se jeho zvíře právě nachází. Oznamovatelka byla vyrozuměna o tom, že majitel psa jede neprodleně k ní a své zvíře si vyzvedne.

Parkování na chodníku ve Filištínské ulici

V 18.15 hodin byli strážníci přivoláni do Filištínské ulice, kde nesprávně parkoval automobil na chodníku. Hlídka s přítomnou řidičkou vozidla vyřešila dopravní přestupek na místě. Na další automobil, rovněž stojící na chodníku, umístili strážníci výzvu pro nepřítomného řidiče.

Rvačku v restauraci nakonec dořešila Policie ČR

V 19.30 hodin požádali strážníky o spolupráci policisté, kteří obdrželi oznámení o tom, že v jedné ze slatiňanských restaurací došlo k fyzickému napadání mezi hosty. Strážníci po příjezdu do uvedeného podniku obdrželi informaci od přítomné obsluhy, že skupina osob, jež mezi sebou měla rozepři, před příjezdem hlídky odjela pryč. Následně věc převzala k řešení Policie ČR, jež se dostavila na místo.

Hlídka hledala v okolí supermarketu podnapilé osoby

O pět minut později vyjeli strážníci k hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové, kde se měly nacházet dvě podnapilé osoby, které měly při sobě malé dítě. Hlídka prověřila okolí prodejny a následně i celou lokalitu, avšak tyto lidi zde nezpozorovala.

Řidička neměla odvahu vyjet z parkovacího místa

Ve 20.14 hodin kontaktovala strážníky řidička, jež nemohla vyjet s automobilem z parkovacího místa u domu na Palackého třídě, neboť jí v tom bránilo cizí stojící vozidlo. Strážníci na parkovišti shledali, že dotyčná neměla odvahu projet svým automobilem vedle tohoto cizího vozidla. Hlídka řidičku navigovala a s její asistencí se ženě podařilo z parkovacího místa vyjet.

Strážníci zadokumentovali pálení ohně ve Škrovádu

Ve 22.01 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v lese ve slatiňanském Škrovádu parkují dva automobily, přičemž jejich posádky zde pálí oheň. Strážníci s přítomným odpovědným mužem jeho počínání zadokumentovali a věc dořeší pracovníci Odboru životního prostředí Městského úřadu Chrudim.

Hlučná oslava v ulici Strojařů rušila noční klid

Ve 22.49 hodin upozornila strážníky žena na to, že v průmyslové zóně v ulici Strojařů pořádají neznámí lidé dýchánek a jsou velice hluční. Strážníci v areálu kontaktovali odpovědného muže, jenž tady pořádal oslavu. Po vyřešení přestupku se přítomné osoby přemístily do budovy, aby nikoho nerušily, a hlídka odjela.

Majitel bistra měl nahlas puštěné rádio a budil sousedy

Krátce po jedné hodině v noci byli strážníci přivoláni do ulice Dr. Václava Peška, kde z bistra vycházel hluk, jenž rušil noční klid. Hlídka v uvedeném podniku zastihla pouze jeho majitele, jenž během provádění úklidových prací poslouchal hlasitě znějící rádio. Dotyčný radiopřijímač poté výrazně ztlumil a strážníci po vyřešení přestupku odjeli.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here