Strážníci odvezli na záchytku do Pardubic ženu, která nadýchala téměř tři promile alkoholu

0
284
Foto: Pixabay.com

V pátek 4. června v 8.04 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v pěší zóně na náměstí U Vodárny parkují nesprávně automobily. Hlídka tedy s přítomným řidičem příslušného vozidla vyřešila jeho dopravní přestupek na místě.

Parkovačka za stání s vozidlem v křižovatce

Po půl dvanácté dopoledne byli strážníci přivoláni do křižovatky ulic Gorkého a Krocínova, kde parkoval automobil v místě s vodorovným dopravním značením žluté barvy. Hlídka proto za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Mládě kosa vypadlé z hnízda v sídlišti U Stadionu

V 13.33 hodin kontaktovala strážníky žena s tím, že u mateřské školy v sídlišti U Stadionu s dětmi zpozorovala pod stromem opuštěné mládě, zřejmě krkavce. Strážníci na místě našli mladého kosa, jenž byl zdravotně v pořádku. Na základě telefonické konzultace s pracovníkem záchranné stanice živočichů hlídka mládě umístila do větví stromu, aby jej mohli rodiče dokrmovat.

Nesprávné parkování u Podkopanického mlýna

Po 16. hodině vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení k Podkopanickému mlýnu, kde měl nesprávně parkovat nákladní automobil. Hlídka však na místě kamion nezastihla.

Hlídka vykázala od supermarketu žebrající bezdomovce

Ve 20.42 hodin upozornila strážníky ostraha supermarketu v ulici Dr. Milady Horákové, že u vchodu do prodejny postávají bezdomovci, kteří tady od kolemjdoucích zákazníků žebrají peníze. Hlídka dotyčnou trojici lidí poučila a následně je z okolí supermarketu vykázala.

Údajné volání ženy o pomoc v Revoluční ulici

Přibližně o hodinu později oznámil na linku 156 občan, že z přízemního bytu domu v Revoluční ulici zaslechl volání ženy o pomoc. Strážníci kontaktovali obyvatele uvedeného bytu, kteří uvedli, že se u nich doma nic nestalo a šlo pouze o výkřik v rámci probíhající rodinné oslavy. Hlídka přítomné lidi poučila o dodržování nočního klidu a poté odjela.

Hlasitá parta lidí pod okny domu v ulici Generála Uchytila

Ve 23.16 hodin byli strážníci přivoláni do ulice Generála Uchytila, kde pod okny domu seděli neznámí lidé, kteří zde hlasitě křičeli a rušili jeho obyvatele. Při příjezdu hlídky se v okolí uvedené budovy už nikdo nenacházel.

Žena s téměř třemi promilemi alkoholu jela na záchytku

O dvacet sedm minut později obdrželi strážníci informaci, že se v ulici Dr. Janského hlasitě hádají tři osoby. Strážníci v nich zjistili místní bezdomovce, přičemž žena z této trojice jevila silné známky požití alkoholu a neorientovala se. Vzhledem k jejímu stavu hlídka ženu podrobila orientační dechové zkoušce s naměřenou hodnotou blížící se třem promile alkoholu. Následně ji strážníci dopravili k vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jejím umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích. Hlídka dotyčnou přepravila do Pardubic, kde ji v pořádku předala do péče personálu stanice.

Agresivní muž v budově Chrudimské nemocnice

Krátce po šesté ráno se obrátil na strážníky s žádostí o pomoc pracovník ostrahy nemocnice ve Václavské ulici, protože se v zařízení zdržoval agresivní muž. Po příjezdu hlídky tento člověk s bydlištěm v Brandýse nad Orlicí areál nemocnice dobrovolně opustil.

Kdo poškodil skříňku s kabely v Revoluční ulici?

V 6.23 hodin vyjeli strážníci do Revoluční ulice, odkud obyvatelka oznámila, že v jejich bytovém domě někdo poškodil plastovou skříňku s elektrickými kabely, z nichž některé uvolnil. Hlídka na místě provedla šetření a na událost upozornila příslušného úředníka Městského úřadu Chrudim k dalšímu opatření.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here