Vedení města se přesvědčilo, že bez kompromisů třetí etapa chrudimského obchvatu nevznikne

0
215
Foto: Město Chrudim, tiskový úsek

Vedení města projednalo s chrudimskými občany v pondělí 7. června ve Fibichově sále Muzea budoucí možnou přeložku silnice I/17 – takzvaný severozápadní obchvat, o kterém se hovoří jako o třetí etapě chrudimského obchvatu.

Na stole byly k projednání tři varianty projektantů a už dopředu bylo jasné, že ani jedna z nich nebude mít jednoznačnou podporu veřejnosti, že se ke každé z nich najdou nějaké námitky. „Chápu, že to každý vidí jinak, ale uvedené území je tak hustě osídlené, že se nová silnice vždy někoho dotkne,“ podotýká starosta města František Pilný (ANO 2011), který debatu o dokončení obchvatu nastartoval a přivedl do přípravné fáze. „Je však důležité nalézt kompromis, který postihne co nejméně lidí, ať už bydlí v Markovicích, Bylanech nebo Třibřichách. Přeci jen jsme všichni místní. Děkuji proto všem, kteří přišli a projevili svůj názor,“ uzavírá starosta Pilný.

Reakce na toto jednání na sebe nenechaly dlouho čekat. „Dobrý den pane starosto, zúčastnila jsem se veřejného projednávání týkajícího se severního obchvatu Chrudimi. Jsem velmi zklamaná z toho, jak vedení města nedostatečně podpořilo nejen obyvatele Markovic, ale i občany Chrudimi, kterých se tranzitní doprava velmi týká. Varianta č. 1 není možná,“ vyjádřila se například Naďa Freibergová a hned vzápětí dostala odpověď od jiného chrudimského občana: „Obávám se, že v této otázce nemůže být nakonec vlastně nikdo spokojen,“ což hovoří za vše. Bez kompromisů to zkrátka nepůjde.

Foto: Město Chrudim, tiskový úsek
Foto: Město Chrudim, tiskový úsek
Foto: Město Chrudim, tiskový úsek
Foto: Město Chrudim, tiskový úsek

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here