Tísňový signál blikající svítilny a hlasité rány od místní části Topol vylekaly muže Na Větrníku

0
541
Sídliště Na Větrníku. Foto: Roman Zahrádka

V úterý 8. června po sedmé ráno bylo oznámeno na linku 156, že v sídlišti Na Špici stojí některé automobily neoprávněně na parkovacích místech vyhrazených pro vozidla invalidů. Hlídka v lokalitě shledala jeden takový automobil, za jehož stěrač umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Nesoběstačné malé kotě skončilo v útulku

Ve 21.03 hodin vyjeli strážníci do Sečské ulice, kde čekala žena, jež před tím odchytla zcela malé a opuštěné kotě. Vzhledem k tomu, že v tomto případě skutečně šlo o prozatím nesoběstačné zvíře, hlídka je umístila do zdejšího útulku.

Žena upozornila na křik muže v sídlišti U Stadionu

O minutu později kontaktovala strážníky obyvatelka sídliště U Stadionu s tím, že z bytu v jejich domě zaslechla křik muže, jenž zde žije. O chvíli později žena dodala, že s dotyčným mluvila, avšak jakmile jej na jeho nevhodné chování upozornila, jednal s ní nevhodně. Strážníci muže kontaktovali a ten uvedl, že doma pouze zvýšil hlas na dceru, která je právě v pubertě. Hlídka poté oslovila i další obyvatele příslušné domácnosti, kteří sdělili, že jim ze strany jejich spolubydlícího není žádným způsobem ubližováno a jejich společné soužití je bez problémů. Protože protiprávní jednání v tomto případě hlídka neshledala, strážníci všechny zúčastněné osoby poučili a poté odjeli.

Riskantní jízda auta na parkovišti před Lidlem

Po 22. hodině obdrželi strážníci informaci o tom, že se na parkovišti u supermarketu v Poděbradově ulici riskantně pohybuje automobil, jehož posádku tvoří parta mladíků, přičemž jeho řidič by zde mohl svou nebezpečnou jízdou něco poškodit. Hlídka na místě zastihla tři stojící vozidla. Protože žádnou způsobenou škodu na parkovišti strážníci nezaregistrovali, přítomné řidiče stojících automobilů řádně poučili.

Tísňový signál blikající svítilny vylekal muže Na Větrníku

Ve 22.46 hodin byli strážníci přivoláni na místo poblíž obce Topol, protože obyvatel sídliště Na Větrníku z balkónu svého bytu z tohoto místa zpozoroval tísňový signál blikající svítilny a zaslechl hlasité rány. Hlídka nedaleko zmíněné obce zastihla jiného obyvatele sídliště Na Větrníku, jenž tady společně se svým synem zkoušel výstražnou světelnou funkci svítilny, kterou nově zakoupil. Protože hlasitý zvuk tato dvojice zaslechla směrem od Vestce, strážníci prověřili i tuto lokalitu, avšak s negativním výsledkem.

Žena se obávala bývalého přítele. Musela přijet hlídka

Patnáct minut před půlnocí oznámila na linku 156 místní mladá žena, že jí přítel, jenž se nachází v jejím bytě, vyhrožuje tím, že tam úmyslně nechá unikat plyn. Oznamovatelka dodala, že se obává jít spát, neboť má z jeho slov strach. Hlídka po příjezdu jednala s oznamovatelkou i s dotyčným mužem, jenž nejevil žádné známky požití alkoholu a jakékoliv vyhrožování z jeho strany odmítl. Jelikož obě osoby připustily, že mezi nimi došlo ke slovní rozepři, neboť se spolu rozešly, strážníci je poučili. Poté muž z bytu oznamovatelky dobrovolně odešel.

Otevřená vrata u supermarketu před jednou v noci

Před jednou hodinou v noci informovala strážníky žena o tom, že v zadní části supermarketu na Palackého třídě zaregistrovala otevřená vrata a zahlédla neznámé muže, proto pojala obavu, zda tady nedošlo k vloupání. Hlídka v prodejně zastihla pracovníky provádějící rekonstrukci supermarketu. Protiprávní jednání v tomto případě strážníci neshledali.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here