Vozidlo s propadlou technickou v Nezvalově ulici komplikuje ostatním automobilům otáčení

0
397
Ilustrační foto: fb

Ve čtvrtek 10. června po osmé ráno kontaktoval strážníky muž s tím, že u obce Topol zpozoroval na silnici volně pobíhajícího psa, jehož majitel se nikde poblíž nenacházel. Strážníkům se podařilo zjistit majitelku zvířete a kontaktovat ji. Dotyčná následně sama svého psa odchytla a řádně zajistila. Po vyřešení přestupku hlídka odjela.

Pracovník firmy zaparkoval auto před garáží

V 8.21 hodin byli strážníci přivoláni do Medlešic, kde před jednou z garáží nesprávně parkoval cizí automobil, jenž bránil její majitelce ve vyjetí vozidlem na komunikaci. Hlídka provedenou lustrací automobilu zjistila příslušnou společnost, které vozidlo patří a následně jednala přímo s odpovědným řidičem, jenž na místě automobil zaparkoval. Po vyřešení dopravního přestupku dotyčný vozidlo přeparkoval.

Vozidlo s propadlou technickou v Nezvalově ulici

V 10.27 hodin upozornila žena strážníky na to, že na konci Nezvalovy ulice zaregistrovala odstavený autovrak a dodala, že tam bude prováděna oprava vozovky a stojící automobil bude na konci slepé ulice komplikovat vozidlům otáčení. Strážníci informaci prověřili a na místě shledali automobil s propadlou technickou kontrolou. Hlídka následně zjistila telefonní kontakt na jeho majitelku, jenž poskytla příslušné úřednici Městského úřadu v Chrudimi, která řeší tuto problematiku na území města. Strážníci se prozatím sami pokusí majitelku uvedeného automobilu kontaktovat a vyzvat ji k jeho odstranění.

Dopravní nehoda v ulici Dr. Milady Horákové

V 10.40 hodin požádali strážníky o spolupráci policisté, neboť bylo třeba asistovat jejich hlídce při zajištění místa dopravní nehody v ulici Dr. Milady Horákové. Strážníci poté na místě usměrňovali dopravu podle dispozic Policie ČR.

Zloděj se ke krádeži přiznal a odešel s pokutou

Ve 14.29 hodin oznámila na linku 156 ostraha supermarketu v ulici SNP, že v prodejně došlo ke krádeži zboží. Strážníci v supermarketu zastihli podezřelého muže, jenž se ke svému úmyslnému jednání doznal. Hlídka s ním vyřešila přestupek proti majetku uložením pokuty. Nezaplacené zboží bylo následně v pořádku vráceno zpět do prodeje.

Dodávkové vozidlo na chodníku v Rooseveltově ulici

V 15.40 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Rooseveltovy ulice, kde parkovalo dodávkové vozidlo na chodníku. Hlídka v ulici zaregistrovala dva nesprávně zaparkované automobily, na které umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Parkovačka po upozornění ženy v sídlišti U Stadionu

V 17.07 hodin požádali strážníky o spolupráci opět policisté, a to vzhledem k vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba prověřit oznámení obyvatelky sídliště U Stadionu o tom, že u jednoho z domů parkují nepřehledně dvě vozidla. Hlídka u této budovy zastihla jeden nesprávně stojící automobil, za jehož stěrač umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Opilý muž odmítal opustit vestibul nemocnice

Krátce před 20. hodinou byli strážníci přivoláni do nemocnice, protože se ve vestibulu zdržoval opilý muž, jenž odmítal odejít. Hlídka v dotyčném zjistila mírně opilého, avšak orientovaného místního muže, jenž přišel do zdravotnického zařízení proto, aby svému známému, jenž zde byl hospitalizován, přinesl jídlo. Za asistence strážníků dotyčný předal potraviny příslušnému pacientovi a poté nemocnici opustil.

V supermarketu byla nalezena platební karta

Ve 20.13 hodin oznámila na linku 156 pracovnice supermarketu v ulici SNP, že byla v prodejně nalezena cizí platební karta a také karta pojištěnce zdravotní pojišťovny. Hlídka nalezené předměty v supermarketu vyzvedla a poté je odevzdala do oddělení ztrát a nálezů při Městském úřadu v Chrudimi.

Kotě vlezlo do motorového prostoru vozidla

Přibližně o hodinu později informoval strážníky muž o tom, že na Tyršově náměstí zpozoroval, jak pobíhající kotě vlezlo do motorového prostoru jednoho ze zaparkovaných automobilů, přičemž pojal obavu o jeho život a zdraví. Vzhledem k tomu, že oznamovatel dále uvedl, že zvíře nebylo nijak zraněné, nemocné, ani nesoběstačné, byl operátorem městské policie poučen o tom, že k jeho odchycení a umístění do útulku není důvod. Během zvažování dalších možností řešení události dotyčný sdělil operátorovi městské policie, že kotě právě automobil opustilo a v pořádku odběhlo na volné prostranství.

Parkovačka za stání na zeleni v Čáslavské ulici

Po šesté ráno vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Čáslavské ulice, kde u panelového domu parkoval automobil na zeleni. Hlídka proto za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here