Pod kapotu auta se dostalo malé kotě. Podařilo se ho odchytit až po několika hodinách

0
178
Foto: Pixabay.com

V pátek 11. června v 6.44 hodin oznámila žena na linku 156, že v jednom ze zaparkovaných automobilů na Tyršově náměstí zpozorovala kotě, jež vlezlo do motorového prostoru. Strážníci po příjezdu k vozidlu kontaktovali jeho majitelku, která se následně spolu s hlídkou pokusila zvíře odchytnout. Jelikož se to nepodařilo, dotyčná přislíbila, že než s vozidlem později odjede, před jízdou se přesvědčí, zda se kotě v motorovém prostoru jejího automobilu již nenachází. Přibližně o tři hodiny později majitelka vozidla kontaktovala strážníky s tím, že zvíře odchytla. Hlídka následně toto mladé a nesoběstačné kotě od ženy převzala a dopravila je do útulku v Sečské ulici a tam ho předala do péče přítomné pracovnice.

Ve Škroupově ulici volně pobíhal zatoulaný pes

Ve 14.55 hodin byli strážníci přivoláni do Škroupovy ulice, kde v okolí jednoho z domů volně pobíhal pes, přičemž jeho majitel se nikde poblíž nenacházel. Hlídka před příjezdem na místo obdržela informaci od oznamovatele o tom, že zmíněné zvíře již odvedl pryč jeho majitel.

Dešťová voda svedená z pole měla zaplavit zahradu

V 16.54 hodin se na strážníky obrátil obyvatel Medlešic, jenž uvedl, že zemědělci před časem svedli dešťovou vodu z pole do jejich obce a díky tomu je nyní jeho zahrada zcela zatopená. Strážníci na pozemku shledali, že k zatopení přilehlé nemovitosti vodou během události nedošlo. Hlídka následně oznamovatele poučila o řešení této nepříjemné události občanskoprávní cestou, případně ve spolupráci s příslušnou pojišťovnou. Poté strážníci zjistili odpovědnou zemědělskou společnost, jež vlastní příslušné pole, a potřebné údaje předali dotyčnému, jenž měl na zjištění těchto údajů právní zájem.

Tři parkovačky za stání na zeleni v Husově ulici

Po 17. hodině bylo oznámeno na tísňovou linku, že u panelového domu v Husově ulici parkují automobily na zeleni. Hlídka proto na tři vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Zablokovaný výjezd z garáže ve Svěchyňově ulici

V 19.25 hodin vyjeli strážníci do Svěchyňovy ulice, kde před garáží parkoval nesprávně cizí automobil, jenž jejímu majiteli bránil ve vyjetí vozidlem na komunikaci. Hlídka zjistila majitelku tohoto auta a kontaktovala ji. Dotyčná po vyřešení dopravního přestupku s hlídkou vozidlo neprodleně přeparkovala.

Zákazník benzinky neuhradil natankované palivo

Přibližně o dvě hodiny později informovala strážnjíky obsluha čerpací stanice v Olbrachtově ulici, že z jejich čerpací stanice právě odjel jeden ze zákazníků, aniž uhradil natankované palivo. Hlídka událost zadokumentovala a spisový materiál následně postoupí k dořešení přestupkové komisi Městského úřadu v Chrudimi.

Hlídka hledala muže, který vstupoval do vozovky

Několik minut před jednou hodinou v noci požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR, a to vzhledem k vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba prověřit oznámení o neznámém muži, jenž poblíž okružní křižovatky v ulici Dr. Milady Horákové opakovaně bezdůvodně vstupuje do vozovky. Hlídka prověřila uvedené místo a následně i celou lokalitu, avšak s negativním výsledkem.

Republiková policie budila V Průhonech spícího mladíka

Ve 4.51 hodin požádala strážníky o prověření oznámení dispečerka Zdravotní záchranné služby, jež obdržela informaci, že v ulici V Průhonech leží na komunikaci neznámý muž. Při příjezdu hlídky se u něj nacházeli už policisté, kteří ho probudili. Mladý muž následně vstal a odešel domů.

Stížnost na rušení nočního klidu na Resselově náměstí

O dvě minuty později byli strážníci přivoláni do bytového domu na Resselově náměstí, neboť zde z jednoho z bytů měla vycházet hlasitá hudba, jež rušila noční klid. Hlídka prověřila společné prostory zmíněné budovy a určitou dobu setrvala uvnitř, avšak žádné protiprávní jednání tady neshledala.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here