Strážníci pomohli v Kollárově ulici otevřít ženě zabouchnuté dveře. Do bytu vlezli oknem po žebříku

0
159
Foto: Městská policie Chrudim

V sobotu 12. června krátce po osmé ráno obdrželi strážníci informaci, že v jednom z bytů v domě ve Filištínské ulici došlo k fyzickému napadení. Strážníci kontaktovali jeho obyvatele. Přítomný partnerský pár hlídce sdělil, že mezi nimi došlo pouze ke slovní rozepři, přičemž nikdo z nich nežádal dalšího šetření. Strážníci přítomnou ženu i muže poučili, jak mohou případně postupovat. Vzhledem k tomu, že hlídka obdržela informaci též o tom, že tito lidé na společnou chodbu domu umístili svůj nábytek, což se ostatním obyvatelům nezamlouvalo, upozornila je na to. Následně tento pár veškeré své věci přemístil z chodby do bytu.

Strážníci museli vlézt oknem do bytu v Kollárově ulici

V 8.45 hodin se do služebny strážníků dostavila s žádostí o pomoc obyvatelka Kollárovy ulice, jež při odchodu z domu ve svém bytu zabouchla klíče. Jelikož dotyčná dále sdělila, že při odchodu z bytu zanechala otevřené okno do ulice, hlídka jí nabídla řešení, že jeden ze strážníků vystoupá pomocí služebního žebříku do jejího bytu, kde otevře vstupní dveře zevnitř. Protože žena s navrženým řešením souhlasila, po chvíli již mohla vstoupit dveřmi do svého bytu.

Žena odchytla u letního stadionu pobíhajícího psíka

Před 17. hodinou byli strážníci přivoláni k letnímu stadionu, kde se nacházela žena, jež právě odchytla volně pobíhajícího psíka. Hlídka po příjezdu zvíře převzala a podle mikročipu umístěného se pokusila zjistit jeho majitele. To se však nepodařilo, proto strážníci psíka dopravili do útulku v Sečské ulici, kde jej umístili do připraveného kotce. Vzhledem k tomu, že v 17.31 hodin kontaktovala strážníky majitelka zvířete s informací, že se její pes ztratil, hlídka ženu informovala, kde jej může vyzvednout. O chvíli později se dotyčná dostavila k útulku, kde jí bylo po vyřešení přestupku se strážníky zvíře v pořádku vydáno.

Parkovačka za stání s autem před vjezdem do garáže

V 19.18 hodin bylo oznámeno na linku 156, že před garáží ve Filištínské ulici parkuje nesprávně cizí automobil. Hlídka proto na toto vozidlo umístila po domluvě s majitelkou garáže výzvu pro nepřítomného řidiče.

Muž oznámil, že byl před supermarketem napaden

Ve 20.01 hodin se obrátil na strážníky muž a sdělil, že byl před hypermarketem v ulici Dr. Milady Horákové napaden skupinkou lidí, přičemž dodal, že žádného šetření nežádá s tím, že k vyřízení věci plně postačí, když zde strážníci zjednají pořádek. Hlídka na základě této informace prověřila příslušné místo i jeho okolí, avšak uvedené lidi zde nezaregistrovala.

Hlídka vykázala od supermarketu dvojici bezdomovců

Ve 21.33 hodin byli strážníci opět přivoláni k hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové, kde tentokrát u vchodu do prodejny postával podnapilý člověk. Hlídka na místě zastihla dvojici lidí bez domova, kterou odsud vykázali.

Slovní rozepře mezi mladíkem a slečnou na cyklostezce

Ve 23.10 hodin informoval strážníky mladý muž o tom, že cestou s kamarády po cyklostezce u řeky Chrudimky byli u odpočívadla slovně napadeni neznámými opilci. Hlídka vyjela k oznamovateli, jenž sdělil, že mezi ním a jemu známou slečnou došlo ke slovní rozepři poté, co hledal svůj mobilní telefon, jenž cestou vypadl z jeho kapsy, přičemž dotyčná se domnívala, že na ni úmyslně svítí svítilnou. Mladý muž poté uvedl, že vzhledem k tomu, že se se slečnou vzájemně znají, nežádá ve věci žádného dalšího šetření. Strážníci oba poučili a poté odjeli.

Rušení nočního klidu u autobusové zastávky Stromovka

V 01.04 hodin oznámil na linku 156 občan, že u autobusové zastávky Stromovka dochází k rušení nočního klidu, přičemž dodal, že zde vyčká na příjezd strážníků. Při příjezdu hlídky byl již v uvedené lokalitě klid a k protiprávnímu jednání zde nedocházelo.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here