Bubnování ve zkušebně po druhé v noci na Borzně budilo lidi v okolí

0
403
Foto: Pixabay.com

V pátek 18. června v 11.48 hodin bylo oznámeno na linku 156, že na náměstí U Vodárny nesprávně parkují automobily. Hlídka proto za stěrače dvou vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Hlídka hledala na Blehovsku odhozenou injekční stříkačku

Před 14. hodinou byli strážníci přivoláni do ulice K Blehovsku, kde měla ležet odložená injekční stříkačka. Hlídka prověřila konkrétní místo i jeho okolí, avšak nezpozorovala ji.

Obsazené místo pro invalidu v sídlišti Na Špici

Ve 14.05 hodin informoval strážníky občan o tom, že na parkovacím místě vyhrazeném pro vozidlo invalidy v sídlišti Na Špici opět parkuje neoprávněně cizí automobil. Hlídka proto na vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Odtažené vozidlo, jež tvořilo překážku v silničním provozu

O čtrnáct minut později vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení k letnímu koupališti, kde nesprávně parkovaly automobily. Hlídka proto na tři vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče. Vzhledem k tomu, že přítomné strážníky kontaktoval řidič, jenž uvedl, že neprojede přilehlou slepou ulicí, neboť jí cizí nesprávně zaparkovaný automobil učinil neprůjezdnou, hlídka se pokusila kontaktovat majitelku příslušného vozidla, avšak s negativním výsledkem. Na místo byla proto přivolaná odtahová služba, jež tuto překážku v silničním provozu z komunikace odstranila.

Hasiči vysvobodili holuba zaklesnutého do větví stromu

V 15.52 hodin kontaktovala strážníky žena s tím, že v Městském parku zaregistrovala holuba, jenž se nedokázal vyprostit z větví stromu, kde visel zachycen za jednu končetinu. Strážníci informaci na místě prověřili a poté přivolali hasiče, kteří ptáka ve výšce několika metrů uvolnili a nezraněného vypustili do přírody.

Stížnost na automobil parkující na veřejné zeleni

Po 17. hodině byli strážníci přivoláni na Palackého třídu, kde u bytového domu parkoval automobil na zeleni. Před příjezdem hlídky k příslušné budově bylo však oznámení odvoláno, neboť vozidlo mezitím odjelo pryč.

Ve Svěchyňově ulici došlo k propadnutí vozovky

V 19.10 hodin obdrželi strážníci upozornění, že u domu ve Svěchyňově ulici došlo k propadnutí vozovky. Hlídka nebezpečné místo provizorně zajistila a poté o zjištěných skutečnostech vyrozuměla pracovníka Vodárenské společnosti Chrudim, jehož kolegové následně místo zajistili a přislíbili, že provedou jeho opravu.

Pardubickou ulicí volně pobíhal pes menšího vzrůstu

Ve 20.20 hodin oznámil na linku 156 občan, že Pardubickou ulicí volně pobíhá pes menšího vzrůstu. Při příjezdu strážníků se již u zvířete nacházel jeho majitel, jenž psa řádně zajistil. Po vyřešení přestupku hlídka odjela.

Chlapec si zabouchnul v ulici Čs. armády dveře od bytu

Ve 22.30 hodin vyjeli strážníci do ulice Čs. armády, kde na chodníku postával hoch, jenž na dotaz kolemjdoucímu muži sdělil, že se nemůže dostat domů, protože jeho matka je v zaměstnání a on doma zabouchl své klíče od bytu. Hlídka následně telefonicky kontaktovala jeho matku, jež byla na cestě domů. O chvíli později dotyčná svého syna v pořádku od strážníků převzala.

Bubnování ve zkušebně po druhé v noci na Borzně

Krátce po druhé hodině v noci kontaktoval strážníky občan s tím, že bubnování vycházející z restaurace v areálu obchodního centra na Borzně ruší noční klid. Strážníci v hudební zkušebně zastihli odpovědného muže, jenž poté zvukovou aparaturu vypnul. Po vyřešení protiprávního jednání hlídka odjela.

Stížnost na rušení nočního klidu na Resselově náměstí

Přesně ve čtyři hodiny ráno bylo oznámeno na linku 156, že v bytovém domě na Resselově náměstí ruší noční klid hlasitá hudba, jež zní z bytu. Při příchodu hlídky byl však v domě naprostý klid a žádná hudba zde nehrála.

Uhynulý zajíc u dětského hřiště v sídlišti Na Větrníku

V 6.40 hodin byli strážníci přivoláni k dětskému hřišti v sídlišti Na Větrníku, kde ležel uhynulý zajíc. Hlídka zvíře vyzvedla a následně je dopravila do areálu Technických služeb v Sečské ulici, kde byl zajíc umístěn do speciálního mrazicího boxu, odkud byl předán k odborné likvidaci.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here