Vedení radnice umožnilo všem zastupitelům přístup k materiálům městské rady. Opozice díky tomu přestala zdržovat otázkami

0
539
Současné vedení města - zleva Aleš Nunvář, Pavel Štěpánek, Petr Lichtenberg a František Pilný. Foto: Dagmar Novotná

Městské zastupitelstvo, které se sešlo v pondělí 21. června, rokovalo tentokrát pouze dvě a půl hodiny. Oproti dřívějším maratónům, které zapříčinily rozsáhlé materiály k projednání a obstrukce radniční opozice, to byla nezvykle krátká doba. Za jedním z důvodů, proč tomu tak v pondělí bylo, hledejme například i to, že opozice nevznesla překvapivě žádný dotaz k činnosti městské rady, jak tomu bývalo v posledních letech zvykem.

„V této části veřejné schůze bylo historicky vždy hodně dotazů na to, co dělá městská rada a co se děje na radnici. Teď i na předchozím zastupitelstvu bylo však možné si všimnout, že nepadly žádné dotazy. Děje se tak podle mě proto, že jsme umožnili všem zastupitelům přístup do materiálů městské rady. Zastupitelé tak vidí ve svém systému to, co radní. Ať už připravené, nebo schválené materiály. Je tedy otázkou, zda příště ještě zařazovat tento bod do programu, když mohou být otázky pokládány i ve všeobecné rozpravě. Ušetřil by se tím nějaký čas, který bychom mohli účelněji využít k přípravě projednávaných materiálů,“ vysvětluje starosta města František Pilný (ANO 2011).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here