Žena odchytla volně pobíhajícího koně. Jeho majitel se teď bude zpovídat Státní veterinární správě

0
557
Foto: Pixabay.com

V neděli 20. června po osmé ráno kontaktoval strážníky majitel garáže v Pardubické ulici s tím, že mu cizí nesprávně parkující automobil znemožnil vyjetí vozidlem na komunikaci. Strážníci majitele příslušného vozidla kontaktovali v nedalekém místě bydliště. Dotyčný se po chvíli dostavil na místo a po vyřešení dopravního přestupku s hlídkou automobil přeparkoval.

Žena odchytla volně pobíhajícího koně

V 11.29 hodin byli strážníci přivoláni do Slatiňan, kde na Starém náměstí žena odchytla volně pobíhajícího koně. Hlídka se pokusila kontaktovat jeho možného majitele, ten však na zvonění strážníků nereagoval. O chvíli později se podařilo telefonicky kontaktovat manželku majitele koně, jenž se následně dostavil k hlídce a zvíře řádně zajistil. Strážníci událost zadokumentovali a o počínání chovatele budou informovat Státní veterinární správu a Odbor životního prostředí při Městském úřadu v Chrudimi k dalšímu opatření.

Hlídka hledala v Krocínově ulici zaběhnutého psa

Krátce po 16. hodině bylo oznámeno na linku 156, že v Krocínově ulici a jejím okolí volně pobíhá pes hnědé barvy. Hlídka prověřila zmíněnou lokalitu, avšak uvedené zvíře zde nezaregistrovala.

Opilý muž na invalidním vozíku se převrátil na zem

V 16.29 hodin vyjeli strážníci do slatiňanského Škrovádu, kde žena u jednoho z domů zpozorovala na zemi ležícího muže. Hlídka po příjezdu k tomuto člověku shledala, že jde o invalidního muže, jenž se pohybuje pomocí invalidního vozíku, z něhož vypadl zřejmě pod vlivem požití většího množství alkoholu. Strážníci po provedení pozitivní dechové zkoušky kontaktovali jeho příbuznou, jež se o chvíli později dostavila na místo, kde dotyčného převzala do své péče.

Hlídka vykázala z nemocnice muže po vyšetření

Ve 22.54 hodin se obrátila na strážníky ostraha Chrudimské nemocnice, neboť v jejich budově ležel po vyšetření muž, jenž odmítl zdravotnické zařízení opustit. Hlídka po příjezdu tohoto místního obyvatele z nemocnice vykázala.

Dvojice mladíků rušila noční klid v Koželužské ulici

Ve 23.36 hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že v parčíku v Koželužské ulici posedává mládež, jež ruší noční klid. Hlídka na místě zastihla dva mladíky, kteří spolu hlasitě debatovali. Po vyřešení přestupku odsud chlapci odešli.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here