Občan si stěžoval na řidiče kamionu, který měl v ulici Na Kopci porušit stavební povolení

0
684
Současná komunikace v ulici Na Kopci. Foto: Město Chrudim, tiskový úsek

V úterý 22. června před sedmou ráno obdrželi strážníci informaci, že v prostoru autobusové zastávky v Novoměstské ulici parkují neoprávněně osobní automobily. Hlídka na místě zastihla jedno stojící vozidlo, za jehož stěrač umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Odhozená injekční stříkačka u základní školy

V 8.58 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Husovy ulice, kde u budovy základní školy ležela na trávě odložená injekční stříkačka. Hlídka tedy předmět vyzvedla a poté jej předala k odborné likvidaci.

Stížnost na porušení stavebního povolení Na Kopci

V 9.01 hodin informoval strážníky občan o tom, že do ulice Na Kopci přijel kamion se stavebním materiálem určeným pro zdejší stavbu, což je zřejmě v rozporu s vydaným stavebním rozhodnutím. Hlídka zjistila totožnost řidiče i majitele příslušné stavební parcely a pořídila fotodokumentaci. Událost bude předmětem dalšího šetření.

Klíče od vozidla v zámku dveří v Čáslavské ulici

V 11.45 hodin byli strážníci přivoláni k jednomu z domů v Čáslavské ulici, neboť u něj parkoval automobil, jehož řidič před odchodem ponechal v zámku dveří klíče od vozidla. Hlídka po příjezdu k automobilu zjistila jeho majitelku a kontaktovala ji. Dotyčná o chvíli později své vozidlo řádně zajistila.

Odhozená injekční stříkačka v křižovatce ulic

Ve 14.02 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v křižovatce ulic Topolská a Slezská leží na chodníku odložená injekční stříkačka. Hlídka tedy předmět uložila do speciálního přepravního boxu a poté jej dopravila k odborné likvidaci.

Nalezená platební karta skončila v oddělení ztrát

V 14.30 hodin informoval strážníky pracovník ostrahy supermarketu v ulici Obce Ležáků, že byla v jejich prodejně nalezena cizí platební karta. Hlídka nález v supermarketu vyzvedla a následně jej předala do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu Chrudim.

Parkovačka na vozidle stojícím přímo v křižovatce

Přesně v 15 hodin byli strážníci přivoláni do Krocínovy ulice, kde parkoval nesprávně automobil, jenž stál přímo v křižovatce. Hlídka proto na vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V chrudimském supermarketu došlo k omylu

O minutu později kontaktovala strážníky pracovnice supermarketu v ulici SNP, jež požádala o jejich příjezd do jejich prodejny. Po příjezdu hlídka obdržela informaci od přítomného pracovníka ostrahy prodejny, že došlo k omylu a přítomnost strážníků v supermarketu není zapotřebí. Hlídka po tomto sdělení odjela.

Cizí automobil bránil ve vyjetí ze dvora domu

V 16.58 hodin oznámil na tísňovou linku obyvatel ulice Čs. partyzánů, že před vjezdem do jeho dvora parkuje nesprávně cizí automobil, jenž mu brání ve vyjetí vozidlem na komunikaci. Před příjezdem hlídky k příslušnému domu však uvedený automobil odjel pryč.

Majitelka požádala hasiče o otevření bytu v Husově ulici

V 17.28 hodin požádal strážníky o spolupráci operační důstojník hasičů, jejichž posádka vyjela otevřít byt do Husovy ulice na žádost majitelky. Strážníci se následně dostavili na uvedenou adresu, kde během zásahu hasičů setrvali. Po zpřístupnění příslušného bytu hlídka odjela.

Zadržený zloděj odešel ze supermarketu s pokutou

V 19.41 hodin vyjeli strážníci na Palackého třídu, kde mělo v supermarketu dojít ke krádeži zboží. Vzhledem k tomu, že se přítomný podezřelý muž ke svému úmyslnému jednání hlídce doznal, strážníci s ním vyřešili jeho přestupek uložením pokuty.

Tři parkovačky za stání na chodníku Na Větrníku

Ve 20.15 hodin informoval strážníky občan o tom, že u jednoho z domů v sídlišti Na Větrníku parkuje automobil na chodníku. Hlídka zde shledala hned tři nesprávně stojící vozidla, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Žena nechala u svého vozidla otevřené okénko

O deset minut později bylo oznámeno na linku 156, že na parkovišti v sídlišti Na Větrníku má jeden ze stojících automobilů ponechané otevřené okénko, přestože se v jeho okolí nikdo nenachází. Jelikož se ženu užívající dotyčné vozidlo strážníkům nepodařilo kontaktovat, byla vyrozuměna její sousedka, jež přislíbila, že ji na nezajištěné okénko automobilu sama upozorní.

V Úzké ulici přebíhal přes sousední terasy pes

Ve 20.45 hodin byli strážníci přivoláni do Úzké ulice, kde místní obyvatelka zpozorovala, že přes terasy jejich sousedů přebíhá pes. Hlídka po příjezdu shledala, že otvor, kterým uvedené zvíře prolezlo a poté zde pobíhalo, již obyvatelé jednoho z domů řádně zajistili.

Hlasitá zábava u televize rušila ze spánku sousedy

Před jednou hodinou v noci obdrželi strážníci informaci o tom, že ve Štěpánkově ulici ruší noční klid hlasitá hudba a křik, vycházející z tamního domu. Strážníci po příjezdu kontaktovali obyvatele příslušného bytu, kteří doma sledovali televizi a hlasitě se bavili. Po vyřešení přestupku televizní přijímač vypnuli a šli spát.

U železničního přejezdu v Medlešicích měl pobíhat páv

V 6.14 hodin vyjeli strážníci k železničnímu přejezdu u Markovic, kde občan zpozoroval volně se pohybujícího páva. Hlídka prověřila uvedené místo i jeho okolí, avšak zvíře nikde nezaregistrovala.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here