Příprava: MFK Chrudim – Viktoria Žižkov 3 : 1 (1 : 1)

0
559
Ilustrační foto: Kodl Cr

Fotbalisté MFK Chrudim zaznamenali v sobotu 3. července na domácím hřišti v přípravném období na nový ročník FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY další vítězství. Po Jihlavě na domácí půdě zdolali i Viktorii Žižkov. Proti pražskému celku se prosadil nový útočník na zkoušku David Surmaj, dále také Petr Juliš a nadvakrát proměnil pokutový kop David Breda. Chrudim vyhrála 3 : 1.

K zápasu nejsou zveřejněny žádné další informace.

Statistiky zápasu

Branky Chrudimi: Surmaj, Juliš, Breda.

Sestavy

MFK Chrudim

1. poločas: Mikulec – V. Řezníček, Tkadlec, Fišl, Trávníček – Kesner, J. Řezníček – Čáp, Surmaj, Juliš – Rybička. 2. poločas: Ordelt – Hašek, Fofana, Drahoš, Luka – Průcha, Breda – Šplíchal, Šípek, Dostálek – Látal.

Zdroj: mfkchrudim.cz

MFK Chrudim – Vysočina Jihlava 1 : 0 (0 : 0)

Ve druhém přípravném zápase 25. června v Mikulovicích se fotbalisté Chrudimi dočkali prvního vítězství. V nedalekých Mikulovicích porazili Vysočinu Jihlava výsledkem 1:0 zásluhou proměněné penalty útočníka Jakuba Šípka, který se tak z pokutového kopu prosadil i ve druhém duelu po svém návratu do chrudimského dresu.

Chrudimští opět dali šanci především velké řadě testovaných hráčů, na rozdíl od úvodního zápasu se Slavií tentokrát protočili dvě jedenáctky.

Fanoušci v Mikulovicích viděli bezbrankový první poločas, o výsledku zápasu rozhodla jediná branka, kterou v 73. minutě vstřelil chrudimský útočník Jakub Šípek.

Ohlas k utkání

Jaroslav Veselý (trenér MFK Chrudim): „Bylo to kvalitní utkání, které však bylo díky menším rozměrům hřiště hodně agresivní a dresinkové. Oba dva soupeři se dobře dostupovali, v každém poločase jsme měli zajímavé úseky hry a je jen škoda, že jsme řadu slibných šancí nedokázali zakončit s větším klidem. Zápas splnil účel, hráli jsme téměř na dvě jedenáctky a úspěšně jsme zakončili první týden přípravy.“

Branka: 73. Šípek (pen.).

Sestavy

MFK Chrudim

Ordelt – Trávníček, Fišl, Drahoš, Hašek – Breda, Průcha, J. Řezníček, Šplíchal, Čáp – Rybička (střídali: Mikulec, Tkadlec, Javůrek, Dostálek, Verner, Látal, V. Řezníček, Juliš, Šípek, Mikor, Fofana).

FC Vysočina Jihlava

1. poločas: Vejmola – Růžička, Křištál, Pojezný, Jalen – Shudeiwa, Zoubele – Arroyo, Franěk, Fila – Vedral 2. poločas: Lancman – Svoboda, Štefánek, Vlček, Peřina – Lacko, Chocholatý – Křivánek, Tureček, Selnar – Kepl