Na Větrníku se samovolně rozjel zaparkovaný automobil. Majitelka ho přišla zajistit

0
699
Sídliště Na Větrníku. Foto: Roman Zahrádka

Ve středu 7. července v 8.40 hodin bylo strážníkům oznámeno, že v Městském parku bezdomovec pomočil lavičku a poté se ukryl v nedalekém křoví. Strážníci společně s oznamovatelkou prověřili příslušnou zeleň, avšak dotyčného zde nezaregistrovali. Hlídka neshledala ani znečistění lavičky, neboť tento člověk svou potřebu vykonal zřejmě na trávník.

Uschlý strom se vykláněl nad chodník

Krátce po 14. hodině byli strážníci přivoláni na sídliště v Pardubické ulici, kde žena zpozorovala uschlý strom, jenž se vykláněl směrem nad chodník. Hlídka informaci prověřila a poté o zjištěných skutečnostech vyrozuměla příslušnou úřednici Městského úřadu Chrudim, jež přislíbila, že stav stromu osobně prověří a následně učiní další potřebné kroky.

Asistence strážníků při přemístění muže U Stadionu

V 15.12 hodin kontaktovala strážníky s žádostí o pomoc obyvatelka sídliště U Stadionu, jež požadovala asistenci strážníků při přemístění svého manžela ze sanitního vozu do bytu. Hlídka společně s řidičem Zdravotní záchranné služby dotyčného přemístila a poté odjela.

Sedm parkovaček po upozornění v Pobřežní ulici

V 15.12 hodin vyjeli strážníci do Pobřežní ulice, kde podle oznámení nesprávně parkovalo několik automobilů. Hlídka zde na sedm vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Nepovolený ořez stromu v ulici Obce Ležáků

V 16.13 hodin bylo oznámeno na linku 156, že během uplynulé noci neznámý člověk poškodil ořezem strom, jenž se nacházel u plotu zahrady v ulici Obce Ležáků. Strážníci jednali s oznamovatelem a událost zadokumentovali. Spisový materiál bude následně společně se záznamem z kamery městského kamerového systému předán příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

Na Větrníku se samovolně rozjel zaparkovaný automobil

Po 17. hodině obdrželi strážníci informaci, že v sídlišti Na Větrníku došlo k samovolnému popojetí zaparkovaného automobilu, jenž se zastavil o nedaleký obrubník. Strážníci zjistili majitelku vozidla, již se však nepodařilo kontaktovat. Hlídka setrvala tedy na místě, aby nedošlo k ohrožení bezpečnosti silničního provozu. Po 18. hodině se k automobilu dostavila jeho majitelka, která vozidlo přeparkovala a řádně zajistila.

Ve Škroupově ulici srazilo auto mladého zajíce

V 19.08 hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že se u jednoho z domů ve Škroupově ulici zdržuje mladý zajíc, jenž těžce dýchá. Strážníci u zvířete shledali, že je zřejmě srazil projíždějící automobil, přičemž zajíc svým zraněním následně podlehl. Hlídka proto uhynulé zvíře vyzvedla a dopravila do areálu Technických služeb v Sečské ulici, kde bylo umístěno do speciálního mrazicího boxu, odkud bylo předáno k odborné likvidaci.

Otravný bezdomovec požadoval po muži cigaretu

Ve 20.18 hodin kontaktoval strážníky občan s tím, že jej u hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové obtěžuje neznámý muž. Oznamovatel strážníkům po příjezdu sdělil, že šlo o bezdomovce, jenž po něm žádal cigaretu, což jej obtěžovalo. Hlídka dotyčného muže bez domova zastihla nedaleko uvedené prodejny a náležitě jej poučila.

Nevhodné chování bezdomovce v čekárně nádraží

Ve 21.34 hodin byli strážníci přivoláni na vlakové nádraží v ulici Čs. armády, kde se v čekárně zdržoval bezdomovec, jenž se měl nevhodně chovat k cestujícím i k personálu stanice. Protože nikdo z přítomných lidí po hlídce šetření jeho jednání nežádal, strážníci dotyčného podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol s naměřenou negativní hodnotou. Jakmile byl muž hlídkou náležitě poučen, sám nádraží opustil.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here