Vedení Chrudimě se nevzdává myšlenky na uspořádání pouti, byť v podobě komornějšího jarmarku

0
673

Starosta města František Pilný (ANO 2011) a první místostarosta Petr Lichtenberg (Chrudimáci) se nechtějí smířit s myšlenkou, že by Chrudim stejně jako loni přišla o tradiční pouť. Nebude ji sice možné uspořádat tak, jak ji známe, uvažují ale o několika variantách možných řešení.

Jednou z nich je Pouťový jarmark, který by v režii města mohla uspořádat Chrudimská beseda. „Je to možné,“ připouští starosta Pilný. „Musí to však schválit městská rada a bude také zapotřebí vyřídit různé dopravní uzávěry,“ dodává vzápětí s tím, že jasněji bude v této věci za necelé dva týdny. „Pouťový jarmark by se mohl konat buď v prostoru Resselova náměstí nebo před sportovní halou na Tyršově náměstí. Dal by se k tomu případně využít i prostor před Divadlem Karla Pippicha i za cenu těchto menších prostor a jisté izolace, aby se nemohlo potkat hodně lidí najednou,“ doplňuje s odkazem na opatření hygieniků František Pilný.

Pouťový jarmark by zároveň mohlo zpestřit vystoupení souboru La Putyka, který se dostal do karantény a nemohl kvůli tomu odehrát 1. července v rámci zahájení 70. Loutkářské Chrudimi představení Kaleidoscope. Řada vstupenek na uvedené představení zůstává i nadále v platnosti a proto se Pouťový jarmark nabízí jako vhodně řešení, kdy odložené představení v Chrudimi odehrát. Konečné slovo budou mít však městští radní.

Video: Kodlc Chrudim
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here