Co zahraje v nejbližších dnech chrudimský Bioleťák

0
502

V tomto týdnu promítá chrudimské letní kino od 21:30 hod., cena za lístek se pohybuje v rozmezí 110–130 korun. Za nepříznivého počasí kino nehraje.

V úterý 21. července můžete zažít noc Pod hvězdami Paříže. Samotářská Catherine, hlavní postava francouzského dramatu, nemá poslední dobou jednoduchý život: skládá se ze shánění jídla a potulek po zmrzlých ulicích velkoměsta. Když se jednoho zimního večera vrátí do svého úkrytu, najde tam plačícího chlapce, který neumí ani slovo francouzsky. Postupně se jí podaří zjistit, že se klučina jmenuje Suli a pochází z Burkina Faso, odkud uprchl se svou matkou. Tu však našla imigrační policie a on zůstal sám. Catherine se rozhodne mu pomoct.

Na černohumorné gangsterky Guye Ritchieho odkazuje název české filmové komedie Ubal a zmiz, která je na programu ve středu 14. července. Jde o scenáristický a režijní debut Adama Hobzika, který se točí kolem kšeftování s drogami. Dva kamarádi Mireček a Vilém se živí pěstováním trávy a dostanou nabídku, která se neodmítá: prodat veškeré zásoby za jednu noc. Jenže když uzavřou obchod s nebezpečným Bulharem a jeho pravou rukou, zjistí, že jim někdo vykradl pěstírnu. Mají pouhých pár hodin na to, aby zachránili nejen byznys, ale i vlastní malíčky.

Americký mysteriózní thriller Úniková hra: Turnaj šampiónů je pokračováním divácky úspěšného snímku Úniková hra. Tentokrát se nic netušící skupina šesti lidí ocitne uzamčená v další sérii místností. Postupně odhalují, co je spojuje, aby mohli zůstat naživu. A zjišťují, že tuhle hru už jednou hráli… Zda se dostanou z krajně nebezpečné situace, se v Bioleťáku dozvíte ve čtvrtek 15. července.

Užije si celá rodina. Právě tak lze vystihnout zábavu, kterou nabízí páteční animovaná americká komedie Raya a drak. Kdysi dávno ve fantazijním světě Kumandry žili lidé a draci v harmonii. Kdykoliv pak zlověstné nestvůry nazývané Druuni ohrožovaly zemi, draci se pro záchranu svých lidských přátel obětovali. Nyní, o 500 let později, jsou tato monstra zpět a osamělá válečnice Raya se vydává na dlouhou a nebezpečnou cestu, aby vystopovala posledního draka a hrozivé Druuny zastavila jednou provždy. Během své cesty však zjistí, že k záchraně světa bude zapotřebí hlavně důvěry.

Napůl komedie, napůl drama a víc než špetka romantiky. Tyhle ingredience přináší německý film Bože, ty seš hajzl, který lze zhlédnout v sobotu 17. července. Steffi dokončila střední školu a těší se na třídní výlet do Paříže, kde chce prožít první romantickou noc s Fabianem, svou láskou. Po jedné lékařské kontrole však zjistí, že má před sebou jen necelý rok života. Dívka spolu s charismatickým a tajemným motocyklovým akrobatem Stevem utíká z domu a vydává se do Paříže. V patách má ale lehce vyšilující matku a mlčky trpícího otce.

I letos v Bioleťáku hraje chrudimský filmový klub. Ten v neděli 18. července promítne český nekonvenční dokument Alchymická pec, který se pokouší odhalit tvořivé procesy a dosavadní myšlení mága českého surrealismu Jana Švankmajera. Snímek zároveň ukazuje, že i světová kinematografie může vznikat „na koleně“ a že skrze autentický prožitek fantaskního světa lze možná zvítězit i nad smrtí.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Totalfilm.cz
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here