Opilec sedící na schodech prodejny odpuzoval zákazníky, aby vstoupili dovnitř. Nadýchal 3,56 promile alkoholu

0
613
Opravený chodník poblíž Novoměstské kašny. Foto: Město Chrudim

V sobotu 10. července krátce před půl dvanáctou dopoledne prověřovala hlídka oznámení, ve kterém žena uvedla, že v okolí City Marketu v ul. SNP se pohybují dvě podezřelé osoby, které zde provádějí sbírku na neslyšící, podle ní však nemají žádné viditelné označení. Strážníci provedli kontrolu v okolí uvedeného obchodního centra a následně též u ostatních prodejen, avšak žádné podezřelé osoby odpovídající popisu nebyly nalezeny.

Opilec bránil zákazníkům vstoupit do prodejny

V 16.14 hodin oznámila žena na linku 156, že v Novoměstské ulici sedí na schodech prodejny opilý muž, který nechce z místa odejít a zákazníci tak nemohou vstupovat do prodejny. Na místě bylo zjištěno, že se jedná o muže z Heřmanova Městce. Muž byl v silně podnapilém stavu, dechovou zkouškou mu bylo naměřeno 3,56 promile alkoholu. Následoval tak převoz do místní nemocnice, kde lékař rozhodl o jeho převozu a umístění do protialkoholní záchytné stanice, kde byl předán v 17.30 hodin.

Údajně podezřelá sbírka v okolí chrudimského Albertu

V 17.15 hodin přijali strážníci další oznámení o podezřelých osobách, které měly v okolí obchodního domu Albert vybírat od kolemjdoucích peníze v rámci finanční sbírky. Opět byly provedeny kontroly parkovišť u obchodních center, avšak žádná podezřelá osoba nebyla nalezena.

Žena si stěžovala v podvečer na hlasitou hudbu

Pár minut po 18. hodině vyjížděla hlídka do Rooseveltovy ulice, kde měla hrát hlasitě hudba. Oznamovatelka uvedla, že její malé dítě nemůže spát. Strážníci na místě jednali s oznamovatelkou, kterou poučili, že vzhledem k uvedené hodině se nemůže jednat o přestupek rušení nočního klidu. Nicméně následně též kontaktovali osoby, které hudbu pouštěly. Ty uvedly, že mají oslavu narozenin, po vysvětlení situace hudbu ztišily.

Svatba měla rušit ve Slatiňanech noční klid

V 22.16 hodin oznámil muž na linku 156, že je ve Slatiňanech rušen noční klid hlasitou hudbou, která má vycházet z objektu, který zdejší myslivecký spolek pronajímá k soukromým oslavám. Strážníci na místě zjistili, že ve vnitřních prostorách objektu probíhá svatba. Po poučení o době nočního klidu svatebčané zavřeli okna objektu a ztišili hudbu. Věc byla na místě řešena domluvou.

Další stížnost na rušení nočního klidu v Husově ulici

Krátce před půl dvanáctou večer prověřovala hlídka další nahlášený případ rušení nočního klidu, tentokrát v Husově ulici. Zde měla před restaurací stát hlučná skupina osob. Při příjezdu na místo stáli u vchodu do restaurace dva muži, kteří zde kouřili a pili pivo. Přestupkové jednání nebylo zjištěno.

Hlasitě křičící dvojice v místní části Píšťovy

O půl hodiny později se na strážníky obrátila žena, která uvedla, že se v Píšťovech pohybují dvě osoby, muž a žena, které hlasitě křičí. Hlídka provedla kontrolu uvedené lokality a širšího okolí, avšak žádné osoby zde nebyly nalezeny.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here