První vítězný projekt vzešlý z participativního rozpočtu bude zakrátko předán lidem do užívání

0
246
Venkovní tělocvična v Topoli. Foto: Město Chrudim, tiskový úsek

Venkovní tělocvična v místní části Topol bude za několik dní předána veřejnosti do užívání. Byla přitom vybudována na základě loňského hlasování občanů v rámci participativního rozpočtu Tvořím Chrudim, v němž lidé měli možnost rozhodnout o využití části peněz z městského rozpočtu a proinvestování částky jednoho milionu korun.

Potěšitelné bylo, že se napoprvé přihlásila do hlasování přibližně tisícovka občanů a mezi navrženými projekty vyhrála právě výstavba venkovní tělocvičny v Topoli, jejíž součástí budou prvky pro posilování a gymnastiku a také speciální stroje pro pohybovou aktivitu seniorů.

Po loňské premiéře pokračuje participativní rozpočet v Chrudimi i letos. Další dobrou zprávou je, že suma byla tentokrát navýšena o půl milionu korun celkem na 1 500 000 Kč. O výsledku hlasování, jež skončilo na konci června, bude možné získat informace na stránkách www.tvorim.chrudim.eu, případné další dotazy je připravena zodpovědět koordinátorka projektu Šárka Trunečková na mobilu 737 770 811 či e-mailu sarka.truneckova@chrudim-city.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here