Zrevitalizovaný rybník ve Vlčnově byl předán do užívání. Chrudim už projektuje nový biotop také v Topoli

0
613
Foto: Město Chrudim, tiskový úsek

Doplněním vody byla definitivně skončena revitalizace návesního rybníka ve Vlčnově, kterou zde prováděla od března na základě výběrového řízení firma PP-GROUP.cz s. r. o. z Proseče. Zakázka přitom vyšla městskou pokladnu na 2.654.624 Kč bez DPH.

Za uvedené peníze došlo mimo jiné k odstranění sedimentů ze dna, dále ke zpevnění břehů či obnovení přítoku spodní vody, jež má zlepšit podmínky pro život vodních rostlin a živočichů. Že se to povedlo, svědčí fakt, že zdejší voda zakrátko ožila. Objevili se tu pulci i další vodní fauna, na hladinu nalétávají také vlaštovky. Dále bylo nainstalováno nové kovové zábradlí podél místní komunikace a upuštěno od záměru obehnat zábradlím celý obvod rybníka. „V původní verzi mělo být zábradlí kolem dokola, ale trval jsem na tom, že nebude. Projektant to tedy musel upravit,“ vysvětluje starosta města František Pilný (ANO 2011) zásah do projektu, jehož smyslem má být větší sepětí vodní plochy s obcí. Nyní zbývá ještě osadit břehy rybníka lavičkami a nechat je zarůst přirozenou vegetací, o kterou se místní lidé obávají po dřívějších zkušenostech s pracovníky údržby městské zeleně.

„Vyhlásil jsem, že pokud se dotačně i projekčně rybník ve Vlčnově povede, pustíme se i do rybníka v Topoli. A protože ten ve Vlčnově dopadl na jedničkou s hvězdičkou, projektujeme už v současnosti biotop v Topoli,“ uzavírá starosta Pilný.

Foto: Město Chrudim, tiskový úsek
Foto: Město Chrudim, tiskový úsek
Foto: Město Chrudim, tiskový úsek
Foto: Město Chrudim, tiskový úsek
Foto: Město Chrudim, tiskový úsek

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here