Žena prosila kolemjdoucí o přivolání strážníků. Měla strach z agresivního chování svého muže

0
431
Foto: Město Chrudim, tiskový úsek

V úterý 13. července v 8.06 hodin oznámila žena na linku 156, že v blízkosti obchodního domu Albert leží na zemi u kontejnerů muž. Hlídka na místě zjistila, že jde o muže ze Slatiňan, který jevil známky silné opilosti a s hlídkou nebyl schopen komunikovat. Na místo tak byla přivolána záchranka, jejíž posádka muže převezla k dalším vyšetřením.

Uhynulý holub v Pardubické ulici

O půl hodiny později vyjížděli strážníci do Pardubické ulice, kde občan nalezl uhynulého holuba. Uhynulý pták byl poté umístěn do přepravního pytle a následně převezen do mrazicího boxu v areálu Technických služeb, odkud byl předán k odborné likvidaci.

Obsazené místo pro invalidu Na Špici

Krátce před půl dvanáctou dopoledne řešila hlídka v sídlišti Na Špici oznámení o neoprávněném parkování vozidla na místě vyhrazeném pro osoby se zdravotním postižením. Oznámení zde bylo vyřešeno umístěním výzvy pro nepřítomného řidiče vozidla.

Žena rozrušená ze smrti své babičky

Okolo půl druhé odpoledne vyjížděla hlídka na vlakové nádraží, kde se měla nacházet žena, která měla mít zdravotní potíže. Na místě bylo zjištěno, že se zde nachází mladá žena se svým druhem. Ten hlídce uvedl, že jeho družka je rozrušená ze smrti své babičky. Dále muž konzultoval její zdravotní stav na lince 155, kdy mu bylo sděleno, že není třeba, aby byla k ženě vyslána lékařská služba. Strážníci tedy z místa následně odjeli. Jen o pár minut později se sem však hlídka vracela, neboť bylo na tísňovou linku oznámeno, že v čekárně nádraží křičí muž na ženu. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná opět o tuto dvojici. Důvodem hádky měla být skutečnost, že muž chtěl družku odvézt domů a ona nechtěla. Hlídka tedy oba přítomné poučila a z místa odjela.

K muži s krvavým zraněním na nose musela sanita

V 16.19 hodin přijali strážníci oznámení o muži ležícím na zemi v Novoměstské ulici. Podle oznamovatele měl mít muž poraněný nos. Na místě hlídka nalezla muže s krvavým zraněním na nose. Strážníci muži poskytli prvotní ošetření a na místě vyčkali do příjezdu záchranky.

Ohlášená krádež jídla z lednice v ubytovně

Po 17. hodině byli strážníci přivoláni do ubytovny v Moravské ulici, kde žena oznámila krádež jídla z lednice. Provedeným šetřením se však nezjistilo žádné přestupkové jednání.

U obchodního domu Tesco honil muž ženu

V 19.15 hodin oznámil občan na linku 156, že na parkovišti u obchodního domu Tesco honí nějaký muž ženu. Oznamovatel měl obavu o její zdraví. Hlídka provedla kontrolu uvedené lokality a širšího okolí, nikdo podezřelý zde však nebyl nalezen.

Žena prosila kolemjdoucí o přivolání strážníků

Obdobné oznámení přijali strážníci zhruba o hodinu později, kdy měla v Husově ulici požádat žena kolemjdoucí děti o přivolání hlídky z důvodu agresivního chování jejího muže. Hlídka stejně jako v předchozím případě provedla kontrolu uvedené ulice, zejména v okolí základní školy, kde se měla žena pohybovat, nikdo se zde ale nenacházel. O dvacet minut později bylo ohlášeno, že žena, která žádala příjezd hlídky k základní škole, se nyní nachází v parku v Husově ulici. Hlídka informaci vzápětí prověřila, avšak ani na tomto místě nebyl nikdo nalezen.

Povalující se dvojice bezdomovců v ulici K Presům

Po půl jedenácté večer hlídka vyjížděla k oznámení, v němž občan uvedl, že se v ulici K Presům povalují bezdomovci, kteří ohrožují bezpečnost silničního provozu. Strážníci na místě zjistili dva místní bezdomovce, muže a ženu. Ti byli orientováni a po poučení z místa v pořádku odešli.

Mladíci honili cestou z hospody jiného muže

V 22.47 hodin se na strážníky obrátil občan, který uvedl, že ho nějací mladíci honí cestou z hospody a chtějí ho fyzicky napadnout pro jeho rozdílné názory. Hlídka muže kontaktovala u hotelu Bohemia. Při jednání s hlídkou dotyčný uvedl, že nechce nic řešit. V okolí se nenacházely žádné jiné osoby.

Noční hlasitá rozepře mezi matkou a synem

V 01.36 hodin přijal operátor městské policie oznámení o rodinné rozepři v sídlišti Na Rozhledně. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že zde došlo k hádce mezi matkou a jejím synem, kdy syn v bytě rozbil skleněnou výplň dveří, vyhazoval věci ze skříní a poté i z okna. Strážníci na místě případ zadokumentovali a následně bude předán k dořešení přestupkové komisi.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here