Chrudim získala do průmyslové zóny Západ dalšího investora, společnost Stavební huť Slatiňany

0
748
Ilustrační foto: Pixabay.com

Chrudim získala pro svou průmyslovou zónu dalšího investora. Svým podpisem smlouvy potvrdili zástupci společnosti Stavební huť Slatiňany, spol. s r.o. odkoupení pozemku v Průmyslové zóně Chrudim–západ pro své provozy.

„Každý nový investor je pro Chrudim velmi cenným, v tomto případě však dvojnásob – společnost Stavební huť Slatiňany do naší průmyslové zóny přesouvá nejen výrobu, ale také ostatní činnosti, jako je vývoj, projekce, marketing, obchod a podobně,“ říká starosta města František Pilný (ANO 2011).

„Pro Chrudim jsme tedy získali firmu s vysokou přidanou hodnotou. To je směr, který bychom měli podporovat především, a to nejen na regionální úrovni. Benefity jsou jasné: kvalifikovaní zaměstnanci, vyšší mzdy, vyšší kupní síla a tak dále. Chrudim z toho může mít jenom prospěch,“ dodává starosta Pilný.

„Zájem o pozemky v naší průmyslové zóně je veliký, což mne pochopitelně velice těší. Průmyslová zóna se nám tak utěšeně zaplňuje a přináší další pracovní příležitosti. Co více si přát?“ říká místostarosta Petr Lichtenberg (Chrudimáci).

Pozemek o výměře 5203 m2 přišel zájemce při kupní ceně ve výši 650 Kč/m2 celkově na 4.092.195,50 Kč včetně DPH. K prodeji pozemku svolilo na svém březnovém jednání zastupitelstvo města.

„Doufáme, že zde najdeme dobré podmínky pro naše podnikání a další rozvoj firmy. Věříme, že lokalitu jsme vybrali správnou, s veškerou potřebnou infrastrukturou. Přesun do Chrudimi je pro nás významnou změnou a doufáme, že v Chrudimi vydržíme přinejmenším dalších 30 let,“ uvedl David Dohnal, jednatel společnosti Stavební huť Slatiňany, spol. s r.o.

Společnost Stavební huť Slatiňany, spol. s r.o. s třicetiletou tradicí se zabývá technologiemi vodohospodářských staveb, realizuje projekty zahrnující mj. technologické vystrojení nových městských a průmyslových čističek odpadních vod, rekonstrukce a intenzifikace již fungujících čistíren, vystrojení čerpacích stanic odpadních vod, vodojemů a úpraven vod a podobně. Vyrábí taktéž atypické zámečnické konstrukce nejen pro vodohospodářské účely.

Autor: Aleš Prokopec

Video: Kodlc Chrudim
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here