Co zahraje chrudimský Bioleťák v tomto týdnu

0
421

Chrudimské letní kino nadále promítá od 21:30 hod., cena za lístek je od 100 do 130 korun. Za nepříznivého počasí kino nehraje.

Německá komedie Nightlife: na tahu nabídne v úterý 20. července příběh z nočního Berlína. Život barmana Mila je jeden nekonečný mejdan. Večer co večer si užívá pařbu, zábavu, kámoše, holky – a jede hodně dlouho na plný plyn. Občas, když náhodou zahlédne obyčejný život, který vedou lidé přes den, ho napadne, jestli není na čase trochu přibrzdit. Jednou shodou náhod potká Sunny, osudovou ženu, a dokonce se mu povede ji pozvat na rande. A zamiluje se.

Ve středu se na stříbrném plátně objeví české romantické drama Chyby. Ema je energická pětadvacetiletá prodavačka v supermarketu na malém městě. Tomáš je třicetiletý pokrývač z nedaleké vesnice. Noc, od které nic zásadního nečekali, rychle přeroste ve vztah, lásku a společné bydlení. Ema se chce Tomášovi svěřit se vším, co prožila, ale podle něj mají oba žít jen teď a tady. Náhodné setkání s minulostí ovšem nečekaně odstartuje sérii událostí, která obrátí jejich životy naruby. Režisér Jan Prušinovský zaujal už svými Kobrami a užovkami a podle prvých ohlasů lze soudit, že i jeho nový film si získá solidní diváckou přízeň.

Žánrově i tématem z jiného soudku je americká akční komedie Zabijákova žena & bodyguard, kterou Bioleťák zahraje ve čtvrtek 22. července. Michael Bryce, osobní strážce toho času bez licence, se chystá na klidný odpočinek. Jeho osobní terapeutka mu používání zbraní na nějaký čas dokonce zakázala a poslala ho na prázdniny k moři, kde si mají jeho pocuchané nervy odpočinout. Jakmile ale Bryce nazuje papuče a otevře si knížku, předsevzetí a klid jsou fuč. Během vteřiny se ocitne uprostřed divoké přestřelky, které vévodí manželka jeho nedávného chráněnce, nájemného zabijáka.

Pátek tradičně patří podívané pro celou rodinu. Tentokrát půjde o americký animovaný snímek Luca, kombinující dobrodružství v městečku italské Riviéry s prvky fantasy. Hlavní postavou je dospívající chlapec, který zažívá nezapomenutelné letní prázdniny plné zmrzliny, těstovin a vyjížděk na mopedu. Veselá dobrodružství Lucy a jeho nejlepšího kamaráda však ohrožuje přísně střežené tajemství: oba jsou ve skutečnosti vodní příšeráci z podmořského světa. Výtvarným pojetím i stylem vyprávění film nezapře slavné Disney Studio.

Anglický tvůrce Guy Ritchie u nás dlouhodobě patří k nejoblíbenějším režisérům. Jeho novinka Rozhněvaný muž nabídne v sobotu značnou porci napětí, drsného humoru a nevyřízených účtů mezi gangstery a tajemným panem H. – novou posilou jedné bezpečnostní firmy v Los Angeles. Kdo je vlastně ten muž a jakou má minulost? Jedna věc je jasná: na kalifornské velkoměsto padne dlouhá a temná noc…

Vyloženou lahůdku promítne v neděli 25. července Filmový klub Chrudim. Dánské drama Chlast, které natočil známý Thomas Vinterberg, si pohrává s teorií, že by se člověk měl narodit s dávkou alkoholu v krvi. Tahle malá intoxikace prý otevírá naši mysl k poznání okolního světa, zmírňuje problémy a zvyšuje naši kreativitu. Teorie zaujme Martina a jeho přátele, unavené středoškolské učitele. Pustí se do experimentu, při kterém po celý den malinko popíjejí. Když Churchill dokázal přiopilý vyhrát druhou světovou válku, copak jim a studentům může způsobit pár kapek?

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Totalfilm.cz
Zdroj: YouTube

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here