Dobrá zpráva! Městští radní dali zelenou menší pouti na Resselově náměstí

0
277

Městská rada jednohlasně schválila konání Pouťového jarmarku v režii Chrudimské besedy na Resselově náměstí ve dnech 6. až 8. srpna. Stalo se tak v reakci na protiepidemická opatření vlády znemožňující už podruhé za sebou konání tradiční Salvátorské pouti v centru města. Současně s tím bude v uvedeném termínu zkrácena doba nočního klidu od půlnoci do šesté hodiny ranní, takže bude moci hudba pouťových atrakcí hrát až do čtyřiadvaceti hodin.

„Velice nás mrzelo, že jsme museli pouť z objektivních příčin opět zrušit. Než jsem ale odjel na dovolenou, sešli jsme se s panem starostou a shodli se na tom, že by bylo dobré vymyslet nějaké náhradní řešení. Jsem proto rád, že pan starosta ještě před mým návratem do práce dotáhl tento záměr do konce s Chrudimskou besedou, díky čemuž se uskuteční Pouťový jarmark,“ říká první místostarosta Petr Lichtenberg (Chrudimáci), podle kterého nepředstavuje toto náhradní řešení takřka žádné riziko, neboť je podle něj s ohledem na aktuální čísla počtu nakažených na Chrudimsku postiženo celkem jen asi sedm lidí v celém regionu.

„Rozhodnutí, jestli pouť bude, nebo nebude, jsme odkládali na nejpozdější možný termín. Proto také padlo rozhodnutí až 28. června, že pouť tak, jak ji známe, být nemůže s ohledem na protiepidemická opatření, kde platí pravidlo, že může být na pouti najednou maximálně tisíc osob, což nejsme v našem prostoru schopni zabezpečit. Kdyby však byla pouť v jiném prostoru, který by se dal oplotit a bylo by možné kontrolovat vstup a výstup, tak ano, ale v centru města nelze odlišit návštěvníky pouti od návštěvníků restaurací či občanů, kteří zde bydlí, nebo tudy prochází do zaměstnání. Proto jsme hledali náhradní řešení. Jedna z variant byla posunout pouť na pozdější podzimní termín, ale vzhledem k nově objevené mutaci delta může být podzim z tohoto pohledu také špatný. Tudíž padlo rozhodnutí uspořádat minipouť pod názvem Pouťový jarmark v prostoru Resselova náměstí zhruba na ploše, kde se konají tradiční trhy. Znamená to tedy, že nebude uzavřena Široká ulice ani prostor pro parkování, a bude tady i několik prodejních stánků. Atrakce se sem vejdou spíše pro malé děti a je to i záměr, aby pouť byla více pro děti, než pro dospělé. Nezbývá tedy než se těšit na tradiční pouť v roce 2022, která, doufám, už proběhne v normálním režimu,“ pokračuje starosta města František Pilný (ANO 2021).

Jak dodává, program Pouťového jarmarku se teprve připravuje. „Měl by tu být zřejmě autodrom, houpačky pro děti a zhruba šest atrakcí, které se do prostoru vejdou. Pan Josef Spilka nám také nabízí nový velký autodrom, tak uvidíme, jak se s ním Chrudimská beseda domluví. Pokud jde o pouťové stánky, tak by měly nabízet tradiční perníková srdce, langoše a podobně. Zatím se ale přesně ještě neví,“ dodává starosta Pilný. „Rád bych ještě doplnil v reakci na Petra Lichtenberga o počtu nakažených, že jsme možnost uspořádání Pouťového jarmarku konzultovali i s hygienickou stanicí, která se však podivovala, že ho chceme vůbec pořádat,“ uzavírá František Pilný s tím, že vše bude na bedrech Chrudimské besedy.

Video: Kodlc Chrudim
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here